HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Voráček se dvakrát trefil a rozhodl souboj s Washingtonem

New York - Jakub Voráček se zasloužil dvěma góly o výhru Philadelphie ve Washingtonu 4:3 v prodloužení a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Kladenský odchovanec rozhodl na ledě lídra soutěže pěknou individuální akcí v čase 60:38.

Jakub Voráček
zdroj: Reuters/USA Today Sports

Washington - Philadelphia 3:4 v prodloužení

Voráček dostal Flyers do vedení 3:2 už v závěru prostřední třetiny, když ihned po vyhraném vhazování prostřelil z pravého kruhu Bradena Holtbyho, který přes clonící hráče vůbec nestačil reagovat. Druhý zásah českého útočníka byl ještě povedenější: u zadního mantinelu získal kotouč, na zádech uvisel Jevgenije Kuzněcova, kterého se při vybruslení před branku zbavil, a střelou do horního růžku ukončil utkání.

"Poslední tři zápasy jsme hráli dobře, i když jsme prohráli. Proto jsme chtěli pokračovat ve stejném výkonu a způsobu hry, jen s jiným výsledkem," uvedl Voráček. Ale jednoduché to Philadelphia neměla a v průběhu zápasu ztratila vedení 2:0 a 3:2. "To se stává, zvláště v duelu proti týmu, který vede NHL. Ale vypořádali jsme se s tím a nakonec vyhráli v prodloužení," konstatoval.

Voráček potvrdil, že se dostává do formy. V posledních sedmi zápasech vstřelil čtyři branky, na dalších šest přihrál a společně s Davidem Krejčím jsou se 36 body nejproduktivnějšími českými hráči v soutěži. Navíc ve Washingtonu zpříjemnil brankáři Michalu Neuvirthovi jeho první start od úvodní minuty proti týmu, který ho v roce 2006 draftoval. Rodák z Ústí nad Labem kryl celkem 27 střel.

Tampa Bay - Toronto 1:0

Hokejisté Tampy Bay udolali Toronto 1:0 a vyhráli osmý z posledních devíti zápasů. Jediný gól vstřelili už v páté minutě při vyloučení Romana Poláka za zdržování hry. Autorem trefy byl Steven Stamkos, jemuž po sezoně vyprší smlouva a o jehož služby má zájem právě Toronto. Hlavním hrdinou utkání byl ale Andrej Vasilevskij, kterého viděli rodiče poprvé naživo chytat v NHL. Ruský gólman před jejich zraky nepustil z třiceti střel gól a zaznamenal druhou nulu v sezoně.

Los Angeles - Colorado 3:4

Český gólman Roman Will si po úterním debutu další odchytané minuty v NHL nepřipsal a jen ze střídačky sledoval, jak jeho parťák Calvin Pickard dovedl Colorado k výhře 4:3 na ledě Los Angeles.

Calgary - Nashville 1:2

I poslední zápas středečního programu soutěže skončil rozdílem jediné branky: Nashville zvítězil v Calgary 2:1.

Výsledky NHL

Tampa Bay - Toronto 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 5. Stamkos. Střely na branku: 29:30. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa Bay), 2. Bernier (Toronto), 3. Stamkos (Tampa Bay).

Washington - Philadelphia 3:4 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 28. a 44. Burakovsky, 29. Bäckström - 38. a 61. Voráček, 5. B. Schenn, 12. White. Střely na branku: 30:32. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval tři branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. Burakovsky, 3. Bäckström (oba Washington).

Calgary - Nashville 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 46. Giordano - 7. Ribeiro, 38. Weber. Střely na branku: 27:24. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Weber (Nashville), 2. Giordano (Calgary), 3. Hutton (Nashville).

Los Angeles - Colorado 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Branky: 10. Doughty, 19. Lewis, 36. King - 28. a 48. Landeskog, 21. Duchene, 51. MacKinnon. Střely na branku: 38:19. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog (Colorado), 2. Martinez (Los Angeles), 3. Söderberg (Colorado).