BBV po 25 letech

Tři body Pastrňáka byly pro Boston v divoké přestřelce málo. Vidět byli i Krejčí, Voráček či Palát

V NHL pokračuje ve výborných výkonech, ale ani další gól a dvě asistence Davida Pastrňáka nestačily Bostonu k výhře na ledě Ottawy, kde Bruins padli po divoké přestřelce 5:7. Za hosty branku zapsal i David Krejčí a premiérový bod v soutěži díky přesné přihrávce bral Jakub Lauko. První trefu v novém působišti v New Jersey dal při triumfu nad Anaheimem 4:2 Ondřej Palát. Jakub Voráček dvěma asistencemi pomohl Columbusu k vítězství 4:3 v prodloužení nad Vancouverem.

David Pastrňák z Bostonu střílí gól do sítě Ottawy
zdroj: ČTK / AP / autor: Charles Krupa

Bostonu utekl začátek zápasu, už ve 4. minutě prohrával 0:2 a v čase 13:14 dokonce 0:3. A to ještě rozhodčí odvolali domácím jeden gól po trenérské výzvě. Na přelomu první a druhé třetiny ale hosté vyrovnali na 3:3.

Dorážkou Pastrňákovy střely snížil Patrice Bergeron. Ve druhém dějství se už po 28 sekundách prosadil v přesilové hře další dorážkou Krejčí a připsal si druhou trefu v sezoně. U gólu asistoval Pastrňák, po jehož sražené přihrávce pálil Bergeron. Vzápětí vyrovnal A. J. Greer.

Ottawa kontrovala tříbrankovou smrští od 32. do 37. minuty, ale závěr druhé třetiny patřil Bostonu. Nejdříve snížil Nick Foligno, který dorazil střelu Lauka z pravého kruhu. Patnáct sekund před druhou sirénou skóroval Pastrňák švihem z levého kruhu k bližší tyči. Ve zbytku zápasu se ale mezi střelce už zapsal jen domácí Arťom Zub.

"Je začátek sezony a takové zápasy odehraje jednou za čas každý," prohlásil Pastrňák po první prohře Bostonu v novém ročníku. "Bylo to naše třetí utkání ve čtvrtém dni. Dvakrát jsme se vrátili do zápasu. Zůstáváme pozitivní," doplnil.

Pastrňák, který odstartoval sezonu čtyřbodovým večerem (1+3), má po čtyřech zápasech na kontě tři branky a pět přihrávek. V tabulce produktivity NHL má více bodů jen Artěmij Panarin z New York Rangers (2+8).

New Jersey prohrávalo po úvodní třetině 0:2, oba góly Anaheimu dal Jakob Silfverberg. K obratu zavelel v 25. minutě z dorážky Palát, který podepsal v červenci s klubem pětiletou smlouvu. Ještě ve druhé třetině vyrovnal Nico Hischier a v poslední části dokonali obrat Dougie Hamilton a Dawson Mercer.

Palát si v utkání připsal tři kladné body za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách. "Vždy chvíli trvá, než se poznáte a než se s novými hráči sehrajete. Ale když se podíváte na některé jeho akce, všimnete si, jak dobře vede puk, jak udrží soupeře na zádech. Od kraje kruhů směrem k brance je velmi efektivní," pochválil českého útočníka trenér New Jersey Lindy Ruff. Brankáře Vítka Vaněčka nechal na střídačce.

Zápas otočil i Columbus, který prohrával s Vancouverem 0:2 a 2:3. Vyrovnávací gól na 3:3 vstřelil po úžasném sólu z vlastního pásma Johnny Gaudreau, u jehož branky si připsal asistenci Voráček. Český útočník zaznamenal druhý bod v prodloužení, v němž založil přečíslení dva na jednoho, které zakončil Vladislav Gavrikov po pasu Jegora Činachova. Canucks ztratili i čtvrtý zápas sezoně, přestože v každém vedli alespoň o dvě branky.

San Jose prohrálo na ledě New York Islanders 2:5 a nebodovalo ani v pátém utkání sezony. Jeho centr Tomáš Hertl od gólu v zahajovacím zápase v Praze vyšel čtyřikrát za sebou naprázdno a v posledních dvou startech si připsal pět záporných bodů.

Calgary i Philadelphia vyhrály i třetí utkání sezony po stejném výsledku i průběhu skóre. Kanadský tým s Danielem Vladařem na střídačce porazil Vegas 3:2 po obratu z 0:2. Flyers otočili zápas na ledě Tampy Bay, přestože prohrávali po trefách Stevena Stamkose ještě v polovině utkání o dva góly.

Výsledky NHL:

Columbus - Vancouver 4:3 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)

Branky: 36. Danforth, 47. Werenski, 50. J. Gaudreau (Voráček), 64. Gavrikov (Voráček) - 8. a 47. Horvat, 12. E. Pettersson. Střely na branku: 33:35. Diváci: 14 060. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. Gavrikov (oba Columbus), 3. Horvat (Vancouver).

New Jersey - Anaheim 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Branky: 25. Palát, 35. Hischier, 41. Hamilton, 53. Mercer - 8. a 14. Silfverberg. Střely na branku: 41:20. Diváci: 10 130. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton, 2. Palát, 3. Hischier (všichni New Jersey).

Ottawa - Boston 7:5 (3:1, 3:4, 1:0)

Branky: 2. Giroux, 4. B. Tkachuk, 14. Batherson, 32. Pinto, 34. Stützle, 37. Kastelic, 50. Zub - 17. Bergeron (Pastrňák), 21. Krejčí (Pastrňák), 22. Greer, 38. N. Foligno (Lauko), 40. Pastrňák. Střely na branku: 31:34. Diváci: 19 811. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. Stützle (oba Ottawa), 3. Bergeron (Boston).

Tampa Bay - Philadelphia 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Branky: 22. a 25. Stamkos - 31. Laughton, 42. J. van Riemsdyk, 53. Cates. Střely na branku: 38:24. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Hart (Philadephia), 2. Stamkos (Tampa Bay), 3. Cates (Philadelphia).

NY Islanders - San Jose 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Branky: 40. a 46. Wahlstrom, 31. Lee, 35. Parise, 58. Clutterbuck - 13. Sturm, 38. J. Svečnikov. Střely na branku: 46:28. Diváci: 13 892. Hvězdy zápasu: 1. Wahlstrom, 2. Clutterbuck, 3. Varlamov (všichni NY Islanders).

Calgary - Vegas 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky: 31. E. Lindholm, 34. Toffoli, 56. Backlund - 4. W. Carrier, 16. Howden. Střely na branku: 40:21. Diváci: 16 944. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau (Calgary), 2. Mark Stone (Vegas), 3. Kadri (Calgary).

Edmonton - Buffalo 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky: 4. Dahlin, 59. Nugent-Hopkins - 5. Nurse, 21. T. Thompson, 26. Peterka, 60. Tuch. Střely na branku: 48:24. Diváci: 16 121. Hvězdy zápasu: 1. Comrie, 2. Dahlin (oba Buffalo), 3. Nurse (Edmonton).

Nashville - Los Angeles 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)

Branky: 2. Glass, 29. F. Forsberg, 40. Jeannot - 53. a 58. Roy, 25. a rozhodující sam. nájezd Vilardi. Střely na branku: 32:35. Diváci: 17 159. Hvězdy zápasu: 1. Vilardi (Los Angeles), 2. Granlund (Nashville), 3. Roy (Los Angeles).