Následuje
Fotbal extra: Česko - Brazílie

Pastrňák válí s Marchym a Bergym. Sílu mu dodaly palačinky. Cítil jsem se těžší, usmíval se

Tohle spojení funguje. Reprezentační forvard David Pastrňák si na ledě vyhoví s hvězdnou dvojicí Brad Marchand a Patrice Bergeron. Párkrát už udivil fanoušky souhrou se spoluhráčem z Bruins Davidem Krejčím, ale po boku dvou kanadských hvězd vstoupil dobře do úvodu nového ročníku NHL v první formaci Bostonu. Při výhře 6:3 nad Ottawou dvakrát skóroval a dvěma asistencemi se podílel na hattricku Bergerona.

David Pastrňák slaví gól se spoluhráči z Bostonu
zdroj: ČTK/AP autor: Winslow Townson

Elitní centr NHL Bergeron rozprášil Ottawu třemi trefami a ještě tři a půl minuty před koncem utkání našel skvělou křížnou přihrávkou Pastrňáka. Český forvard si zapsal také čtyři body. Po doklepnutí Bergeronovy pobídky se poté trefil do prázdné branky. 

Z Bergeronovy hry rodák z Havířova těží. "Naučil jsem se díky němu dělat na ledě správná rozhodnutí, vracet se a hrát dobře v obraně. To je rozhodně moje největší slabina, na které pracuju s takovými hráči jako je Bergy, vítězem Selkeovy trofeje (pro nejlépe bránícího útočníka)," uvedl Pastrňák, který se v pondělí dočkal ocenění pro druhou hvězdu utkání.

"Hodně mi v defenzivě pomohl a díky tomu se s pukem ve vlastní třetině cítím mnohem líp, vím, co mám dělat. Nevyhnu se chybám, ale zatím jsem spokojený," dodal dvaadvacetiletý Pastrňák, jenž si připsal čtyři kladné body do statistiky plus/minus. Jeho parťák Marchand vede tabulku ligy v asistencích, nasbíral jich ve třech duelech sedm.

Milimetrový křížný pas Bergerona na Pastrňáka:

Ofenzivní trio Bergeron, Marchand, Pastrňák si trenér Bruce Cassidy nemůže vynachválit. "Bergy ostatní vede, v lize už je hodně dlouho. Marchy do této role dorůstá. Větším lídrem se stává i Pasta, když hraje všestranně. Je velmi zodpovědný," prohlásil kanadský kouč.

Bruins disponují talentovaným mládím, které potřebuje vzory. Jedním z nich by měl být i český útočník. "Budou vzhlížet ke klukovi jako je Pasta, protože přesně jím by za pár let chtěli být - hráčem, který dokáže pravidelně skórovat. Největší změny u Pastrňáka jsem si všiml v tom, jak hraje na obou koncích kluziště a jakou důvěru si od všech vysloužil," dodal Cassidy. A zmínil, že by byl rád, aby Pastrňákova příkladná snaha hrát i do defenzivy inspirovala mladíky Ryana Donata či Anderse Bjorka.

Boston vstoupil do pondělního programu už v jednu hodinu po poledni, což vyžadovalo změnu zažitého režimu. Pastrňákovi to však prospělo a předvedl bodovou explozi. "Abych pravdu řekl, nevím, odkud se to vzalo. Ale měl jsem velmi dobrou snídani s dvěma palačinkami a nějakými vejci. Takže jsem se cítil o něco těžší, když jsem najížděl do brankoviště. Možná bychom měli hrávat pořád v jednu," vtipkoval před novináři Pastrňák. V sezoně má celkově tři góly a dvě asistence.

Sestřih utkání Boston - Ottawa:

Zdroj
ČTK, bostonherald.com, nhl.com

Hlavní zprávy

// socket connector