TCL V Repre

Pastrňák a Voráček táhli mužstva k vítězstvím, Rittich neměl svůj den

Bodová série Davida Pastrňáka v NHL pokračuje. Útočník Bostonu se totiž zapsal do statistik v sedmém utkání v řadě, tentokrát přispěl gólem a asistencí k výhře Bruins 3:2 nad Buffalem. Dařilo se i Jakubu Voráčkovi, který asistoval u obou tref Philadelphie, jež uspěla na ledě Anaheimu 2:1 v prodloužení. Brankář David Rittich naopak už v 11. minutě kousal střídání a Calgary podlehlo Vancouveru 2:5. Tampa Bay udolala Detroit 2:1 i díky zásahu Ondřeje Paláta.

David Pastrňák z Bostonu střílí gól do sítě Buffala
zdroj: USA TODAY Sports autor: Brian Fluharty

Boston - Buffalo 3:2

Pastrňák otevřel skóre ve 13. minutě, když zakončil po přihrávce Brada Marchanda rychlý protiútok střelou z pravého kruhu do odkryté branky. Havířovský rodák si připsal 29. gól v sezoně a vládne střelcům NHL s náskokem tří tref před Austonem Matthewsem z Toronta.

Po vyrovnání Buffala udeřil Jake Brusk ve 43. minutě dvakrát během osmnácti sekund. U prvního gólu mu asistoval Pastrňák, u druhého David Krejčí. DeBrusk rozhodl poté, co ho trenér Bruce Cassidy z výkonnostních důvodů v první třetině na několik střídání odstavil.

"Už se mi to stalo. Žádný hráč to nemá rád. Samozřejmě na to chcete zareagovat, pomoct týmu. Chtěl jsem něco víc vymyslet v útoku, vyhrát víc soubojů o puk. Myslím, že jsem odpověděl správně. Je mým úkolem dávat góly," prohlásil DeBrusk, první hvězda zápasu.

Druhou hvězdou byl zvolen Pastrňák, který v posledních sedmi zápasech nasbíral dvanáct bodů (3+9) a v produktivitě soutěže se posunul už na třetí místo (29+29). Před českým útočníkem je pouze duo z Edmontonu Connor McDavid (22+41), Leon Draisaitl (22+39).

Anaheim - Philadelphia 1:2 po prodloužení

Anaheim vedl po 35 sekundách po gólu Erika Gudbransona. V polovině úvodní třetiny nicméně vyrovnal Sean Couturier z dorážky Voráčkovy střely. Kladenský odchovanec hrál důležitou roli také u rozhodujícího zásahu v prodloužení - přihrávkou z obranného pásma totiž vyslal do úniku Kevina Hayese, který forhendovou kličkou ukončil zápas.

"Šli střídat, tak jsem se mohl trochu vysunout a Jake mě našel skvělým pasem. Pak jsem už jen zamíchal pukem a vyšlo to," popsal Hayes vítězný gól.

Voráček se posunul v historické klubové tabulce v počtu asistencí na šesté místo. Aktuálně jich má 370, dalších 85 si připsal na začátku kariéry v Columbusu.

Calgary - Vancouver 2:5

Na Ritticha dvakrát vyzrál Tyler Myers, jenž otevřel skóre při vyloučení Michaela Frolíka střelou zpoza levého kruhu. Obránce Vancouveru se o chvíli později prosadil z podobné pozice z opačné strany, kdy českého gólmana překvapil střelou mezi betony.

Při brance na 0:3 měl Rittich smůlu - Jake Virtanen nahazoval před něj puk a Travis Hamonic si ho srazil do vlastní sítě.

Český strážce svatyně vychytal na začátku nového ročníku proti Vancouveru čisté konto, ale tentokrát si připsal jen kvarteto zákroků a byl podruhé v sezoně střídán. "Byl jsem naštvaný. Ne na spoluhráče, ale na sebe. Inkasoval jsem třikrát, nechytal jsem dobře," uznal Rittich.

Zejména druhý gól šel na jeho vrub. "Chyby se dělají. Vím, že to byl špatný gól a udal tón celému zápasu," dodal.

Tampa Bay - Detroit 2:1

Palát vstřelil ve 25. minutě úvodní trefu utkání - nejdříve vyhrál vhazování a poslal puk na modrou čáru Kevinu Shattenkirkovi, jehož střelu následně i tečoval. Detroit vyrovnal stejným zakončením. Filip Hronek střílel puk na branku od pravého hrazení a Robby Fabbri jeho pokus tečoval. O vítězství Tampy Bay rozhodl ve 46. minutě Brayden Point.

Lightning zúročili střeleckou převahu 39:20. "Byli jsme trpěliví. Hráli jsme hodně v jejich pásmu, vytvářeli si šance a dali dvě branky," konstatoval Palát po vítězství nad nejslabším týmem soutěže, který prohrál 18 z posledních 20 zápasů. "Neměli co ztratit a bojovali. Každý zápas proti nim je těžký," podotkl.

Columbus - Chicago 2:3 po samostatných nájezdech

Chicago otočilo v Columbusu zápas z 0:2 a vyhrálo 3:2 po nájezdech. U vyrovnávacího zásahu asistoval v 58. minutě v přesilové hře Dominik Kubalík. Rozstřel rozhodl Patrick Kane.

NHL:

St. Louis - Winnipeg 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 36. a 60. Schwartz, 15. R. O'Reilly, 48. Thomas - 26. N. Shore. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Binnington, 3. Bortuzzo (všichni St. Louis).

Ottawa - New Jersey 3:4 v prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 29. N. Paul, 34. Anisimov, 56. Chabot - 9. Hischier, 36. N. Gusev, 38. Wood, 61. J. Hughes. Střely na branku: 23:34. Diváci: 14 005. Hvězdy zápasu: 1. J. Hughes (New Jersey), 2. Chabot (Ottawa), 3. Vatanen (New Jersey).

Columbus - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 7. R. Nash, 19. Dubois - 48. D. Strome, 58. E. Gustafsson (Kubalík), rozhodující sam. nájezd P. Kane. Střely na branku: 33:30. Diváci: 18 544. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. E. Gustafsson (oba Chicago), 3. R. Nash (Columbus).

Minnesota - NY Islanders 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 16. Donato - 45. Pulock, 47. M. Martin, 58. Kühnhackl. Střely na branku: 26:28. Diváci: 17 506. Hvězdy zápasu: 1. M. Martin, 2. Varlamov (oba NY Islanders), 3. Donato (Minnesota).

Boston - Buffalo 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 43. a 43. DeBrusk (na první Pastrňák, na druhou Krejčí), 13. Pastrňák - 27. Ristolainen, 46. Lazar. Střely na branku: 22:26. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Ristolainen (Buffalo).

Tampa Bay - Detroit 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 25. Palát, 46. B. Point - 38. Fabbri (Hronek). Střely na branku: 39:20. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. B. Point (Tampa Bay), 2. Bernier (Detroit), 3. McElhinney (Tampa Bay).

Florida - Montreal 6:5 (2:1, 3:2, 1:2)
Branky: 7. a 24. Barkov, 34. a 35. Huberdeau, 5. Acciari, 41. Matheson - 14. Tatar, 22. Petry, 23. Domi, 45. Kotkaniemi, 59. Weber. Střely na branku: 34:43. Diváci: 19 651. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Barkov (oba Florida), 3. Petry (Montreal).

Arizona - Dallas 2:4 (2:0, 0:0, 0:4)
Branky: 9. Hall, 19. Garland - 43. Jamie Benn, 51. Radulov, 56. Hintz, 59. Janmark. Střely na branku: 35:25. Diváci: 17 125. Hvězdy zápasu: 1. Hintz (Dallas), 2. Garland (Arizona), 3. Jamie Benn (Dallas).

Anaheim - Philadelphia 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 1. Gudbranson - 10. Couturier (Voráček), 64. K. Hayes (Voráček). Střely na branku: 28:35. Diváci: 16 238. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes (Philadelphia), 2. Gibson (Anaheim), 3. Giroux (Philadelphia).

Calgary - Vancouver 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
Branky: 39. R. Andersson, 60. Hanifin - 4. a 7. T. Myers, 47. a 60. Pearson, 11. Virtanen. Střely na branku: 25:28. David Rittich odchytal za Calgary 10:52 minuty, inkasoval tři góly ze sedmi střel a úspěšnost zásahů měl 57,14 procenta. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. T. Myers (Vancouver), 2. R. Andersson (Calgary), 3. Virtanen (Vancouver).