Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Nejhorší sedmička NHL může měnit hráče. Kluby ale upínají naděje k draftové loterii

Sedmička nejhorších klubů NHL, jichž se netýká snaha o dokončení pozastavené sezony, může začít tvořit tým na příští ročník. Podle informací serveru theathletic.com bude těmto klubům umožněno obměňovat kádr díky výměnám hokejistů, které však budou moct uskutečnit výhradně mezi sebou.

Filip Hronek v klubku spoluhráčů z Detroitu
zdroj: ČTK/AP/Paul Sancya

Zatímco 24 klubů se má díky upravenému formátu v souvislosti s koronavirovou krizí vrátit do akce a bojovat o Stanleyův pohár, ostatní mají oficiálně po sezoně. Do rozšířeného play-off se nedostaly Detroit, Ottawa, San Jose, Los Angeles, Anaheim, Buffalo a New Jersey.

Vedení těchto týmů může podle serveru i přes mimořádný režim pomýšlet na získání posil, prozatím ale budou moct obchodovat jen mezi sebou. Bylo by to v souladu s obvyklými pravidly NHL, neboť klubům je umožněno měnit hráče i po únorové uzávěrce přestupů. Děje se tak ale jen velmi zřídka, neboť pravidla zakazují, aby pak hráč nastoupil v novém působišti do zápasů play-off.

Draftová loterie má dva scénáře

Sedmička klubů, kterou už nečeká zápasové zatížení, bude rovněž s napětím vyhlížet draftovou loterii. První fáze určení pořadí pro výběr nejvyšších pozic na draftu se má uskutečnit 26. června, tedy ještě před zamýšleným pokračováním sezony a kvalifikačním kolem.

Pokud nepřipadnou nejvyšší tři pozice pro výběr talentů klubům z vyřazené sedmičky, přijde posléze na řadu druhá fáze, do níž už bude zahrnuto osm vyřazených mužstev ze sérií kvalifikačního kola. V opačném případě už se druhá fáze loterie neuskuteční a všem zbývajícím týmům bude přiděleno nasazení v závislosti na pořadí po základní části.

Vedení NHL věří, že zvládne dokončit sezonu tak, aby mohl být udělen Stanley Cup. Po 12 týmech z obou konferencí se má utkat ve vyřazovacích bojích vždy na jednom centrálním místě pro každou z konferencí. Třetí lokace by mohla být vybrána čistě pro finálovou sérii o Stanleyův pohár. Pořadatelé z deseti uchazečů zatím nebyli vybráni. Přípravné kempy neodstartují dříve než začátkem července, na konci měsíce by se pak mohlo začít opět hrát.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy