Archiv D: Sport 1975

Nečas střílel i přihrával, ale Carolina prohrála. Kořenář debutoval v brance San Jose

Útočník Martin Nečas na sebe v zámoří opět upozornil. Připsal si bilanci 1+1, ale neodvrátil porážku Caroliny s Detroitem 4:5 po nájezdech. Jeho spoluhráč Petr Mrázek chytil 24 střel a v rozstřelu kryl 5 ze 7 nájezdů včetně pokusů Filipa Hronka a Filipa Zadiny, který v utkání zapsal asistenci. Ondřej Palát pomohl přihrávkou k vítězství Tampy Bay 3:0 v Nashvillu. V NHL debutoval brankář Josef Kořenář, jenž při prohře San Jose 2:4 s Los Angeles nastoupil do třetí třetiny. Jednu asistenci měl Tomáš Hertl.

Martin Nečas z Caroliny se snaží překonat brankáře Detroitu
zdroj: REUTERS

Carolina - Detroit 4:5 po samostatných nájezdech

Nečas otevřel skóre ve 2. minutě střelou z levého kruhu ke vzdálenější tyči. Detroit už ale v polovině úvodní třetiny vedl. Vyrovnávací branka padla po akci Zadiny, jehož střelu dorazil Dylan Larkin.

Vedení se i nadále přelévalo ze strany na stranu. Carolina otočila na 3:2, ale v 54. minutě inkasovala na 3:4. Zápas poslal do prodloužení Sebastian Aho, který se po přihrávce Nečase prosadil střelou z levého kruhu.

Mrázka překonal v úvodní sérii rozstřelu Larkin střelou nad lapačku a Andrej Svečnikov vyrovnal ve třetím kole v situaci, kdy musel proměnit nájezd, aby zápas pokračoval. Poté se na další gól čekalo až do sedmé série. Mezitím Nečas neuspěl s forhendovou kličkou, Hronek se Zadinou nenašli skulinku mezi Mrázkovými betony. Rozhodl Adam Erne, který se prosadil střelou nad vyrážečku.

Nečas s bodem spokojen nebyl. "Vždy chceme vyhrát. Bod je lepší než nic, ale když jsme vyrovnali na 4:4, měli jsme zápas strhnout v prodloužení nebo v nájezdech na svou stranu," řekl. "Musíme být lepší. Neměli jsme žádnou delší pasáž, ve které bychom je přehrávali. Nehráli jsme otřesně, ale nepodali jsme nejlepší výkon," doplnil.

Český forvard zmínil i fakt, že některé inkasované góly byly smolné. Například před brankou na 3:3 si chtěl útočník Caroliny Jordan Staal v předbrankovém prostoru přikopnout puk na hokejku, ale místo toho se trefil mezi Mrázkovy betony.

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začne play-off o Stanley Cup.

"Poslední dobou hrajeme ve svém pásmu dobře, ale tentokrát se nám nedařilo dostávat puky ven z třetiny. Jejich obránci nahazovali puky na branku a třikrát skórovali po šťastných odrazech," upozornil Nečas. "Pro nás to byla smůla, ale přesně tohle se stává, když se tlačíte do branky. To nám také chybělo. Mám pocit, že jsme moc času v útočném pásmu nestrávili a že jsme tam neudělali tolik vzruchu jako obvykle," zakončil.

Nashville - Tampa Bay 0:3

Nečas zaznamenal podruhé za sebou bilanci 1+1 a v produktivitě českých hráčů má stejně jako David Pastrňák a Jakub Voráček 32 bodů. Lepším je pouze Palát (12+23), který ve 35. minutě připravil druhý gól Tampy Bay.

Rodák z Frýdku-Místku přihrál z levé strany puk Eriku Černákovi, jenž z mezikruží se štěstím zvýšil. Střelu si totiž do vlastní sítě srazil Ryan Ellis. Andrej Vasilevskij zneškodnil 36 ran a připsal si čtvrtou nulu v sezoně.

San Jose - Los Angeles 2:4

San Jose hrálo s Los Angeles podruhé ve dvou dnech, ale v brance opět dostal přednost Martin Jones. Zkušený gólman inkasoval 4 branky z 19 střel, přičemž ho Kings překonali třikrát ve druhé třetině a odskočili na 4:1. Od poslední části tak přenechal své místo Kořenářovi.

"Vypadalo, že hráči potřebují vlít nějakou dávku energie. Doufal jsem, že s tím chlapcem (Kořenářem), který nastoupil poprvé, začnou hrát trochu důrazněji a že je to nakopne," vysvětlil změnu kouč Bob Boughner.

Sharks ve zbytku zápasu už pouze zkorigovali skóre na 2:4. U tohoto gólu si připsal asistenci Hertl, díky jehož práci se dostal k dorážce Timo Meier.

Philadelphia - Boston 3:2

Philadelphia doma zdolala Boston 3:2. Zápas rozhodl ve 47. minutě Sean Couturier, který nastupuje v jedné formaci s Voráčkem a v posledních pěti zápasech nasbíral sedm bodů (5+2). "Když hrajete s hráči jako G (Giroux) a Jake, tak víte, že šance přijdou. Snažím se jen chodit do správných míst, a když mám puk, předávám jim ho. Oba skvěle tvoří hru, funguje nám to," pochvaloval si Couturier.

Voráček ale v zápase nebodoval, navíc byl Philadelphii kvůli němu odvolán čtvrtý gól po trenérské výzvě. Záběry odhalily, že kladenský odchovanec nedovoleně atakoval brankáře soupeře.

Na druhé straně vyšel naprázdno i Pastrňák, který nastupoval ve druhé formaci s Davidem Krejčím. Gólman Bruins Daniel Vladař zůstal na střídačce. Stejnou roli zastával i brankář Calgary David Rittich, jehož spoluhráči porazili Edmonton 5:0.

NHL:

Dallas - Florida 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky:
1. a 42. Robertson, 2. L'Esperance, 10. Jamie Benn - 40. Barkov. Střely na branku: 20:21. Diváci: 4165 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Robertson, 2. Hintz, 3. Chudobin (všichni Dallas).

Philadelphia - Boston 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky:
12. Konecny, 18. Gostisbehere, 47. Couturier - 6. Bergeron, 32. DeBrusk. Střely na branku: 23:32. Diváci: 3025 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Elliott, 3. Couturier (všichni Philadelphia).

Carolina - Detroit 4:5 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky:
2. Nečas, 15. J. Staal, 30. D. Hamilton, 56. Aho (Nečas) - 54. a rozhodující sam. nájezd Erne, 7. D. Larkin (Zadina), 11. Mantha, 37. Filppula. Střely na branku: 34:28. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval čtyři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Diváci: 4987 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Erne (Detroit), 2. D. Hamilton, 3. Nečas (oba Carolina).

Columbus - Chicago 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Branky:
2. Del Zotto, 4. Atkinson, 60. Laine - 11. DeBrincat, 18. Söderberg (Kämpf), 24. Kalynuk, 37. D. Strome. Střely na branku: 26:28. Diváci: 4502 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. Lankinen (oba Chicago), 3. Del Zotto (Columbus).

Montreal - Winnipeg 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)
Branky:
31. Stastny, 37. Ehlers, 40. Forbort, 48. Copp, 51. Perreault. Střely na branku: 19:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Copp, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg).

Toronto - Ottawa 6:5 (2:0, 2:3, 2:2)
Branky:
9., 10. a 40. Matthews, 37. Marner, 45. I. Michejev, 60. Hyman - 33. Batherson, 34. Formenton, 37. Stützle, 48. C. Brown, 60. Norris. Střely na branku: 38:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marner (oba Toronto), 3. C. Brown (Ottawa).

Nashville - Tampa Bay 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky:
7. Colton, 35. Černák (Palát), 60. Gourde. Střely na branku: 36:34. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Colton (oba Tampa Bay), 3. Rinne (Nashville).

St. Louis - Minnesota 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky:
24. a 60. Hoffman, 65. R. O´Reilly - 19. Sturm, 39. Dumba. Střely na branku: 30:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. R. O´Reilly, 3. Dunn (všichni St. Louis).

Calgary - Edmonton 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Branky:
24. Monahan, 31. J. Gaudreau, 34. E. Lindholm, 40. Giordano, 54. B. Ritchie. Střely na branku: 32:17. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. Backlund, 3. Mangiapane (všichni Calgary).

San Jose - Los Angeles 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky:
17. Gambrell, 53. Meier (Hertl) - 12. Carter, 23. Athanasiou, 24. Iafallo, 40. D. Brown. Střely na branku: 28:26. Josef Kořenář odchytal za San Jose dvacet minut a ze sedmi střel neinkasoval. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Athanasiou, 3. D. Brown (všichni Los Angeles).