Evropská a Konferenční liga UEFA

Krejčí přihrál na tři góly Bostonu, skórovali Chytil a Zadina

David Krejčí pomohl Bostonu třemi asistencemi k výhře 5:4 po nájezdech nad New Jersey. V rozstřelu se prosadil David Pastrňák, na druhé straně neuspěl Pavel Zacha. Filip Chytil překonal Vítka Vaněčka a gólem přispěl k vítězství New Yorku Rangers 5:2 nad Washigtonem. Filip Zadina vstřelil za asistence Filipa Hronka jedinou branku Detroitu, který prohrál na ledě Floridy 1:4.

David Krejčí v utkání s New Jersey
zdroj: AP autor: Charles Krupa

Krejčí se zapsal poprvé do statistik v šesté minutě z přečíslení tři na dva. Český útočník zavezl středem hřiště puk z vlastního pásma do útočného a přihrál ho na pravou stranu Nicku Ritchiemu, který vyrovnal na 1:1.

Krejčí zaznamenal druhou asistenci ve 36. minutě v přesilové hře, ve které snižoval Brad Marchand střelou z mezikruží na 2:3.

Boston celý zápas dotahoval, ve třetí třetině vyrovnal z 2:4. Utkání poslal do prodloužení Matt Grzelcyk, který se trefil v 56. minutě od modré čáry po vhazovaní, které vyhrál Krejčí.

Čtyřiatřicetiletý útočník si vylepšil bilanci v této sezoně na 1+20 a jen jedna asistence ho dělí od jubilejní 500. přihrávky v NHL.

Rodák ze Šternberku byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, jeho formace s Craigem Smithem a Ritchiem na křídlech nasbírala sedm bodů.

"Krech (Krejčí) nás táhl. Dominuje v lize už dlouho, pravděpodobně je to nejkomplexnější hráč v soutěži. Je neskutečné, jak dokáže zpomalit hru, jak trpělivě čeká, než se hráči uvolní. Jeho řada hrála fenomenálně. Vypadá to, že jim to začíná klapat. To je dobře, potřebujeme, aby to každému šlo, pokud chceme bojovat o pohár," řekl Marchand o Krejčím a jeho útoku.

V rozstřelu se prosadili se svými kličkami oba domácí útočníci Charlie Coyle a David Pastrňák, zatímco Jaroslav Halák kryl oba nájezdy.

V první sérii ho nepřelstil Zacha, který trefil ze střely levý beton slovenského brankáře. Gólman Bruins Daniel Vladař sledoval zápas ze střídačky.

New York Rangers prohrávali už páté minutě 0:2, ale v závěru druhé třetiny snížil Chytil svým šestým gólem sezony.

Český útočník vypíchl na obranné modré čáře puk Dmitriji Orlovovi a z úniku překonal Vaněčka forhendovým blafákem.

"Filův gól nám hodně pomohl. Probudil nás po té špatné první třetině a zlepšili jsme se," řekl Artěmij Panarin, který v utkání vstřelil gól a na dva přihrával.

Zbývající čtyři trefy přidali domácí ve třetí třetině. Vaněček v zápase chytil 22 střel, za žádný ze čtyř gólů nemohl. Poslední padl při hře Washingtonu bez brankáře.

"Nějaké chyby uděláte pokaždé, ale když vedou k přečíslením nebo necháte před brankou volného hráče soupeře, je to těžké. To rozhodlo," pronesl kouč Capitals Peter Laviolette. Jeho svěřenci prohráli jen dva z posledních dvanácti zápasů.

Zadina, který v předchozích deseti zápasech neskóroval, se prosadil ve 28. minutě v přesilové hře střelou z pravého kruhu pod břevno.

Svým čtvrtým zásahem sezony snižoval na 1:3, ale brzy poté vrátil Floridě tříbrankový náskok Carter Verhaeghe, s dvěma góly největší hvězda zápasu.

Florida se bodově vyrovnala dvěma nejlepším týmům soutěže Washingtonu a Tampě Bay, která na svém ledě podlehla Columbusu 1:3. Do čela se mohla dostat Carolina, ale i přes střeleckou aktivitu 32:16 podlehla v Chicagu 1:2.

Montreal nastoupil v NHL po koronavirové pauze po deseti dnech a porazil doma Edmonton 4:0. Mnohem déle čekal na svůj další start v soutěži Michael Frolík, který poslední zápas odehrál 7. března 2020 ještě v dresu Buffala.

Třiatřicetiletý útočník se před Vánoci upsal Canadiens, ale v přípravném kempu si nevybojoval místo v sestavě a zůstal mezi náhradníky. Šanci dostal až nyní.

"Už je to nějaký čas, kdy jsem hrál naposled, a nikdy nevíte, může být i můj poslední zápas. Chci ale chytit příležitost za pačesy a ukázat, že stále můžu v téhle lize hrát. Zápas si chci užít, ale budu asi předtím i trochu nervózní. Věřím, že to ale opadne, až vstoupím na led," řekl před utkáním Frolík, který odehrál v soutěži 850 zápasů a získal s Chicagem v roce 2013 Stanleyův pohár.

Kladenský odchovanec nastupoval ve čtvrté formaci Montrealu, na ledě strávil necelých dvanáct minut a připsal si tři srážky i jednu střelu na branku.

Canadiens rozhodli povedeným začátkem. První gól dali už v úvodním střídání a v 16. minutě vedli o tři branky. Soupeři, který má ve svém středu dva nejproduktivnější hráče NHL Connora McDavida a Leona Draisaitla, povolili jen 17 střel.

Boston - New Jersey 5:4 po nájezdech (1:2, 1:2, 2:0 - 0:0)Branky: 6. N. Ritchie (Krejčí), 36. Marchand (Krejčí), 51. McAvoy, 56. Grzelcyk (Krejčí), rozhodující nájezd Coyle - 2. Wood, 10. McLeod, 24. Zajac, 38. Palmieri. Střely na branku: 48:35. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Krejčí, 3. Coyle (všichni Boston).

NY Rangers - Washington 5:2 (1:2, 0:0, 4:0)
Branky: 16. Chytil, 45. Kakko, 47. Fox, 57. Panarin, 60. Bučněvič - 3. Oshie, 5. Dowd. Střely na branku: 27:32. Brankář Vaněček odchytal za Washington 58:32 minuty, inkasoval čtyři góly z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 84,61 procenta. Diváci: 1761 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Šesťorkin, 3. Kakko (všichni NY Rangers).

Tampa Bay - Columbus 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 45. M. Joseph - 31. Bjorkstrand, 40. Savard, 59. Atkinson. Střely na branku: 38:21. Diváci: 3800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Merzlikins (Columbus), 2. Hedman (Tampa Bay), 3. Werenski (Columbus).

Florida - Detroit 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Branky: 12. a 33. Verhaeghe, 1. Huberdeau, 13. Connolly - 28. Zadina (Hronek). Střely na branku: 33:36. Diváci: 4321 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe, 2. Bobrovskij, 3. Huberdeau (všichni Florida).

Montreal - Edmonton 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 1. Kotkaniemi, 4. Lehkonen, 16. Gallagher, 38. Tatar. Střely na branku: 32:17. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Tatar, 3. Byron (všichni Montreal).

Chicago - Carolina 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 21. D. Strome, 25. DeBrincat - 36. A. Svečnikov. Střely na branku: 16:32. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. Lankinen, 3. D. Strome (všichni Chicago).

Nashville - Dallas 3:2 v prodloužení (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 30. Josi, 45. Järnkrok, 62. Tolvanen - 27. Robertson, 32. Hintz. Střely na branku: 26:35. Hvězdy zápasu: 1. Tolvanen, 2. Järnkrok, 3. Josi (všichni Nashville).