CCT Okolo Valtic

Hronek začal přípravu na NHL gólem, Chytil přispěl k obratu Rangers

Obránce Filip Hronek v prvním přípravném utkání před startem NHL pomohl Vancouveru gólem k výhře 3:1 nad Seattlem. V úterním programu se prosadil také Filip Chytil, jenž se podílel na nevídaném obratu newyorských Rangers v poslední třetině městského derby s Islanders.

Filip Hronek
zdroj: USA Today Sports autor: Bob Frid

Rangers po dvou třetinách prohrávali 0:3. Když na kontaktní branku Zaca Jonese po minutě odpověděl Bo Horvat, zdálo se být rozhodnuto.

V závěru se ale odehrál velký obrat. Chytil v 54. minutě snížil na 2:4 a v čase 57:48 znovu Jones odstartoval pro Islanders dvě minuty hrůzy.

Rangers během 122 sekund dali čtyři branky a otočili stav na konečných 6:4. Dvěma zásahy se pod otočku podepsal také Chris Kreider.

Vancouver proti Seattlu skóroval v každé třetině. V té první využil přesilovou hru Nils Höglander a poslal Canucks do vedení.

Ve druhé dvacetiminutovce střelou od modré čáry zvýšil Hronek a v závěru pojistil výhru trefou do prázdné branky Pius Suter. Třetí třetinu v dresu Seattlu odchytal Aleš Stezka a ze šesti střel neinkasoval.

Třicet minut v brance San Jose dostal Vítek Vaněček. Osmadvacetiletý gólman za Sharks nastoupil poprvé od březnové výměny z New Jersey a při porážce 3:4 s Anaheimem inkasoval jediný gól z 12 střel.

Tomáš Nosek bude v nejbližší době kvůli zranění chybět v sestavě Floridy a hrozí mu, že nestihne ani říjnový začátek NHL.

Dvaatřicetiletý český útočník, který do týmu letošního vítěze Stanleyova poháru zamířil v červenci z New Jersey, se zranil v nedělním přípravném utkání s Nashvillem.

Nosek v první třetině tvrdě narazil do mantinelu po střetu s obráncem Predators Jérémym Lauzonem. "Pár dnů bude trvat, než zjistíme plný rozsah jeho zranění," řekl trenér Paul Maurice.

"Ale nebude to krátký čas, nebavíme se o dnech, ale o týdnech," dodal k předpokládané absenci českého útočníka.

Výsledky přípravných zápasů NHL:

Pittsburgh – Buffalo 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 3. Ivany, 25. Hayes – 13. Nadeau, 15. Novikov, 27. Wahlberg.

Tampa Bay – Carolina 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 10. Brown – 29. Honka, 60. Heimosalmi.

Montreal – New Jersey 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 23. a 60. Pezzetta, 56. Suzuki.

New York Rangers – New York Islanders 6:4 (0:0, 0:3, 6:1)
Branky: 59. a 60. Kreider, 47. Jones, 54. Chytil, 58. Jones, 60. Edström – 24. a 36. Barzal, 25. Hutton, 48. Horvat.

Ottawa – Toronto 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 17. Sanderson, 53. Ostapchuk – 7. Steeves.

Boston – Washington 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 12. Tufte, 23. Lysell, 30. Brown, 43. Brazeau – 31. McMichael, 60. Cristall.

San Jose – Anaheim 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)
Branky: 8. Guščin (Rutta), 12. Wennberg, 40. Thompson – 22. Meyer, 34. Sidorov, 35. Leason, 38. Pysyk. Brankář Vaněček odchytal za San Jose 30 minut, inkasoval jeden gól z 12 střel a úspěšnost zákroků měl 91,7 procenta.

Vancouver – Seattle 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 17. Hoglander, 38. Hronek, 59. Suter – 41. Meyers. Brankář Stezka za Seattle odchytal 20 minut a ze šesti střel neinkasoval.