World Athletics Continental Tour Gold 2024

Gudasův šťastný padáček bruslí předznamenal bláznivý obrat Floridy

Hokejové Floridě nechybělo štěstí. Radko Gudas skóroval bruslí a Florida se v závěru nadechla k velkému obratu, který dokonala v prodloužení. Na ledě New Jersey vyhrála 7:6. Ondřej Palát asistoval u jedné trefy Tampy Bay při prohře 4:5 v prodloužení s Montrealem.

Radost hráčů Floridy
zdroj: ČTK/AP

New Jersey - Florida 6:7 v prodloužení

Gudas se prosadil ve 32. minutě a z pohledu Panthers snížil na 2:4. Český obránce svou druhou branku v sezoně vstřelil se značnou dávkou štěstí.

Po návratu z trestné lavice se dostal ke střele, kterou zlikvidoval brankář Andrew Hammond, vyražený puk ale trefil Gudasovu brusili a doplachtil za bezmocného brankáře Devils.

Šťastná Gudasova trefa:

New Jersey na trefu českého beka odpovědělo dvěma brankami a dostalo se do vedení 6:2. Florida čtyřmi góly ve třetí třetině dokázala srovnat a dotáhla zápas do prodloužení, které svou druhou trefou v zápase rozhodl Gustav Forsling.

"Víme, že můžeme zvrátit jakýkoliv zápas. Během druhé přestávky jsme museli vymazat z hlavy průběžný stav a řekli jsme si, že máme ještě 20 minut. Prostě jsme hráli dál, začali jsme hrát svoji hru a díky tomu jsme nakonec dokázali zápas otočit," řekl střelec dvou branek Floridy Aleksander Barkov.

První hattrick v kariéře vstřelil útočník Devils Jegor Šarangovič, ale na výhru Devils to nestačilo. "Měli jsme se tu dnes bavit o Jegorově hattricku a našem vítězství, místo toho hodnotíme neskutečný obrat Floridy," posteskl si obránce New Jersey Damon Severson.

Tampa Bay - Montreal 4:5 po samostatných nájezdech

Palát ve 40. minutě utkání proti Montrealu vyzval ke skórování Braydena Pointa, který poslal Tampu Bay do vedení 4:3. Canadiens ve třetí části odpověděli a trefou Jesseho Ylölena si vynutili prodloužení.

V něm branka nepadla a nájezdy rozhodl jediný úspěšný střelec Nick Suzuki, který Canadiens přisoudil bod navíc. Tampa Bay neuspěla po čtyřech výhrách a na čtvrtém místě Východní konference má stejně bodů jako Toronto a NY Rangers. Montreal zabral po třech prohraných duelech, ale na Východě je stále poslední.

"Když jsem tým přebíral, rozhodli jsme se, že se budeme soustředit na herní progres, a ne na výsledky. Dnešní zápas ukázal, že to bylo správné rozhodnutí, protože s dobrou hrou přicházejí také body," řekl trenér Canadiens Martin St. Louis.

Philadelphia - Toronto 3:6

Toronto využilo ztráty Tampy Bay a po výhře 6:3 ve Philadelphii se v tabulce Východní konference posunulo na třetí příčku. Jednou brankou se na výhře Maple Leafs podílel Auston Matthews, který s 51 góly vládne ligovým střelcům. Obránce Flyers Keith Yandle vynechal první zápas po více než 13 letech a přerušil svou rekordní sérii po 989 duelech.

Boston - Columbus 5:2

V duelu Bostonu s Columbusem se střetli dva ze tří nejproduktivnějších českých hokejistů v NHL, David Pastrňák ani Jakub Voráček se však v zápase neprosadili. Výhru Bruins 5:2 řídili dvougólový Erik Haula a Brad Marchand, který vstřelil jednu branku a přidal dvě asistence.

San Jose - Dallas 4:5

Bodově naprázdno vyšel také druhý nejproduktivnější Čech v soutěži Tomáš Hertl, jehož San Jose podlehlo Dallasu 4:5. Hokejisté Stars rozhodli již v první třetině, kterou vyhráli 4:1.

Calgary - St. Louis 4:6

Calgary podlehlo St. Louis 4:6 a přišlo o druhé místo v tabulce Západní konference. Blues vyhráli po divoké koncovce. Ještě dvě minuty před koncem byl stav 3:3, v čase 18:04 ale poslal hosty do vedení Nathan Walker a donutil Flames k odvolání brankáře. Toho využil Ivan Barbašev a dal vítězný gól. Calgary zásluhou Dillona Dubeho koncovku zdramatizovalo, ale více již Flames nestihli. Brankář Daniel Vladař sledoval zápas pouze ze střídačky.

Carolina - Minnesota 1:3

Před Calgary se posunuli hokejisté Minnesoty, kteří díky 37 zásahům Marca-Andrého Fleuryho porazili Carolinu 3:1.

Colorado - Pittsburgh 3:2

V čele Západní konference zůstává po výhře 3:2 nad Pittsburghem Colorado. Osmatřiceti zásahy přispěl k vítězství Darcy Kuemper, jenž v brance Avalanche dostal přednost před Pavlem Francouzem.

Výsledky NHL

New Jersey - Florida 6:7 v prodl. (2:1, 4:1, 0:4 - 0:1)

Branky: 4., 22. a 35. Šarangovič, 4. J. Hughes, 23. Kuokkanen, 37. A. Johnsson - 48. a 62. Forsling, 56. a 59. Barkov, 10. Chiarot, 32. Gudas, 46. Montour. Střely na branku: 31:41. Diváci: 12 284. Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič (New Jersey), 2. Barkov, 3. Forsling (oba Florida).

Winnipeg - Los Angeles 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 7. Ehlers, 34. Lowry - 3. A. Kempe, 11. Kopitar, 24. Vilardi. Střely na branku: 27:38. Diváci: 14 067. Hvězdy zápasu: 1. C. Petersen, 2. Kempe (oba Los Angeles), 3. Ehlers (Winnipeg).

Boston - Columbus 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky: 16. a 57. Haula, 39. B. Marchand, 58. DeBrusk, 60. Coyle - 20. Nyquist, 21. Danforth. Střely na branku: 42:24. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. McAvoy, 3. B. Marchand (všichni Boston).

Tampa Bay - Montreal 4:5 po sam. nájezdech (2:0, 2:3, 0:1 - 0:0)

Branky: 9. Stamkos, 14. Cirelli, 32. Kučerov, 40. B. Point (Palát) - 29. Caufield, 34. Schueneman, 36. Josh Anderson, 43. J. Ylönen, rozhodující sam. nájezd Suzuki. Střely na branku: 41:31. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Hedman (oba Tampa Bay), 3. Schueneman (Montreal).

Carolina - Minnesota 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 54. T. Teräväinen - 11. Zuccarello, 25. D. Kulikov, 48. Kaprizov. Střely na branku: 38:19. Diváci: 16 375. Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury, 2. Kaprizov (oba Minnesota), 3. T. Teräväinen (Carolina).

Colorado - Pittsburgh 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky: 30. Rantanen, 36. Aube-Kubel, 56. D. Toews - 35. Crosby, 56. Matheson. Střely na branku: 38:40. Diváci: 18 102. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. D. Toews, 3. Rantanen (všichni Colorado).

Philadelphia - Toronto 3:6 (0:0, 2:2, 1:4)

Branky: 35. a 53. Provorov, 24. K. Hayes - 31. Simmonds, 32. Liljegren, 48. Matthews, 52. Engvall, 54. Rielly, 56. Tavares. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17 097. Hvězdy zápasu: 1. Rielly, 2. Marner (oba Toronto), 3. Provorov (Philadelphia).

San Jose - Dallas 4:5 (1:4, 1:0, 2:1)

Branky: 2. Bonino, 28. B. Burns, 56. Leonard, 59. Couture - 2. Naměstnikov, 9. Hakanpää, 10. J. Klingberg, 20. J. Robertson, 48. Pavelski. Střely na branku: 28:29. Diváci: 14 021. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Pavelski (oba Dallas), 3. Burns (San Jose).

Calgary - St. Louis 4:6 (2:2, 0:1, 2:3)

Branky: 5. B. Ritchie, 13. J. Gaudreau, 51. Hanifin, 60. D. Dubé - 1. R. Thomas, 18. R. O'Reilly, 34. Faulk, 59. N. Walker, 60. I. Barbašev, 60. Saad. Střely na branku: 43:25. Diváci: 16 422. Hvězdy zápasu: 1. R. Thomas (St. Louis), 2. Hanifin (Calgary), 3. Schenn (St. Louis).