Cyklotoulky

Do finále Západní konference vykročil lépe Anaheim

Anaheim - Finále Západní konference NHL začalo výhrou hokejistů Anaheimu 4:1 nad Chicagem. Domácí Ducks si v první polovině zápasu vypracovali dvoubrankový náskok, který soupeř dokázal jen zkorigovat. Rozhodl gól Kylea Palmieriho z 25. minuty, pojistku pak v závěrečné třetině přidali Nate Thompson a do prázdné branky Jakob Silfverberg.

Radost hokejistů Anaheimu
zdroj: AP autor: Kevin Sullivan

Do sestavy Anaheimu se poprvé v play-off dostal český útočník Jiří Sekáč, na ledě strávil devět minut.

Domácí tým dostal v 9. minutě do vedení ranou téměř od modré čáry Hampus Lindholm a brankář Frederik Andersen pak až do závěru druhé třetiny chicagským střelcům odolával. Po chybě obránce Francoise Beauchemina ho až 40 sekund před druhou sirénou překonal Brad Richards. Andersen v utkání zastavil 32 střel. Druhý zápas se hraje v úterý rovněž v Anaheimu.

Anaheim - Chicago 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 9. Lindholm, 25. Palmieri, 53. Thompson, 59. Silfverberg - 40. Richards. Střely na branku: 27:33. Diváci: 17 291. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Lindholm, 3. Thompson (všichni Anaheim). Stav série: 1:0.