Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jezdectví: M ČR ve skocích, Praha - Velká Chuchle

Nedvěd si poprvé vyzkouší pravé křídlo, spoluhráčům nechce vadit

Praha - Hokejový útočník Petr Nedvěd si ve 40 letech poprvé vyzkouší, jaké je to hrát na pravém křídle. Ortodoxního centra reprezentační trenér Alois Hadamczik pro turnaj Karjala zařadil do elitní formace národního týmu ke kladenským posilám z NHL Tomáši Plekancovi a Jiřímu Tlustému. A postavil Nedvěda napravo, kde momentálně v kladenském dresu září Jaromír Jágr.

Nedvěd za reprezentaci
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

"Uvidíme, jaké to bude. Nikdy jsem to nehrál. V Pittsburghu jsem s Jardou hrál na levém křídle, teď ve čtyřiceti to zkusím na pravém," smál se Nedvěd po dnešním tréninku. Liberecký veterán se připravuje na to, že bude mít více povinností. "Na křídle je to nahoru dolů. Na centru má člověk více volnosti, lépe se dostává do rychlosti. Tady je to více o brzdění. Já říkám o hoblování mantinelu. Je ale vidět, že kluci to tak na Kladně tolik nehrají. Různě si tam přejíždějí, v čemž bychom chtěli pokračovat," uvedl Nedvěd.

Kombinace ale podle něj bude brzdit menší kluziště. "Na Spartě nebo ve Vítkovicích, kde jsou letiště, je to daleko příznivější. Ve středu to bude spíše urputný boj," předpokládal před utkáním proti Švédsku v Liberci. "Uvidíme, jaké to bude. Čeká nás vynikající soupeř, nebude to jednoduché. Kluci mají obrovskou fazonu, pohodu a vyhrávají. Jsem rád, že budu mít šanci si s nimi zahrát," uvedl Nedvěd, který si našel při tréninku čas i na srandičky. "Teď to byla ještě pohoda. V zápase už to bude vážnější," řekl.

S Plekancem a Tlustým ani neřešil, že by měl hrát stejně jako Jágr. "Oni říkali, že Jarda jezdí všude. Tak ho budu kopírovat," uvedl v dobrém rozpoložení. "Nebudu se o to ani snažit. Kluci jsou sehraní a funguje jim to. Je to ale extraliga, národní mančaft je trošku o něčem jiném. Budu se snažit, abych klukům co nejméně vadil," dodal ve vážnějším tónu.

Nová elitní formace národního týmu spolu absolvovala jen dva tréninky, podle Nedvěda to ale nebude problém. "V reprezentaci jsou vynikající hráči, takže není potřeba se dlouho sehrávat. Je to plus, ale když se podíváte na Kanaďany nebo Američany na mistrovství světa, tak se potkávají na letišti a taky jim to jde," pousmál se útočník, který má na kontě přes tisíc zápasů v NHL.

Alois Hadamczik a Petr Nedvěd
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Liberecký rodák uvítal i možnost, že si zahraje doma v hale Bílých Tygrů. "Je to příjemné. Máme krásnou halu a (reprezentačních) zápasů se tam moc nehraje," uvedl Nedvěd, který v minulé sezoně při návratu do reprezentace hned v prvním zápase vstřelil Švédsku dvě branky. "Bylo by příjemné to zopakovat. Chceme ale uspět hlavně jako mančaft," řekl.

Nedvěd, který se do reprezentace loni vrátil po 15 letech, předpokládal, že po mistrovství světa v národním týmu skončí. I proto jej další pozvánka překvapila. "Už jsem s tím nepočítal. Byl jsem ale rád, že nabídka přišla. Co bude dál, se uvidí. Nad dalším mistrovstvím momentálně nepřemýšlím, soustředím se na turnaj a pak rychle do Liberce, kde máme před sebou hodně práce," poukázal na fakt, že Severočechům se nedaří a jsou v extralize dvanáctí.

Je nám líto, video expirovalo.
Hokejová nominace na Karjalu
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy