Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Na NHL a hokej může na nějaký čas zapomenout. Fedotov bude poslán za polární kruh

Místo přípravy na novou sezonu a směřování do NHL, kde podepsal smlouvu s Philadelphií, čeká na Ivana Fedotova služba za polárním kruhem. Ruský brankář bude kvůli údajnému vyhýbání se nástupu do armády podle agentury TASS poslán na vojenskou základnu na souostroví Nová země v Severním ledovém oceánu.

Ivan Fedotov
zdroj: ČTK/AP/ autor: Matt Slocum

Člen stříbrného týmu z letošních olympijských her v Pekingu a nejlepší brankář KHL, kde pomohl CSKA Moskva k titulu, byl zadržen v pátek v Petrohradu. Policii k tomu vyzvala vojenská prokuratura.

Fedotov čelí obvinění, že se vyhýbal vojenské službě a kvůli angažmá v NHL, kde podepsal smlouvu s Philadelphií, měl v úmyslu odletět do USA. To ale jeho právník Alexej Ponomarev striktně popřel.

Po zadržení se podle médií u Fedotova objevily zdravotní problémy a musel být převezen do nemocnice. "Byl tam, ale z nějakého důvodu nebyl zapsán mezi pacienty. Víc informací k tomu nicméně nemám," uvedl Ponomarev.

Z nemocnice byl pak Fedotov převezen na vojenskou námořní základnu v Severomorsku. "Nyní bude velmi pravděpodobně sloužit na některé ze základen v Nové zemi v Severním ledovém oceánu," řekl agentuře TASS nejmenovaný zdroj z bezpečnostních složek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články