Následuje
MS 2020 Itálie

Sekáč si na MS nezahraje. Kvůli nedávnému otřesu mozku odcestuje domů

Moskva – O jednu posilu z NHL přišla na mistrovství světa česká reprezentace. Útočník Jiří Sekáč není stále zdravotně v pořádku po nedávném otřesu mozku a z Moskvy odletí zpět do Prahy.

Jiří Sekáč
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Sekáč utrpěl otřes mozku po nárazu do mantinelu v zápase proti Švédsku ve Znojmě 27. dubna. Útočník Arizony sice pak nastoupil do generálky před šampionátem proti Kanadě, ale následně se mu problémy vrátily. S reprezentací do Ruska odletěl, hrát však nakonec nebude.

"Mrzí nás to, protože jsme s Jirkou počítali do základní sestavy. Po zdravotní stránce však není v pořádku, a proto odletí domů," řekl asistent trenéra Jiří Kalous v Moskvě.

Sekáč po středečním příletu do Ruska absolvoval dva tréninky, ale od pátku už na led nechodil. "Mysleli jsme si, že se dá dohromady. Ale bohužel zatížení je tak enormní, že se necítí dobře. Po zranění není ve stoprocentním stavu a po velmi důkladném pohovoru s lékařem i s Jirkou jsme se takhle rozhodli," navázal Kalous. Účastník mistrovství světa z roku 2014 z Minsku tak letos další start nepřidá.

Český tým tak má tři posily z NHL - obránce Michala Jordána z Caroliny a útočníky Tomáše Plekance z Montrealu s Davidem Pastrňákem z Bostonu. Teoreticky by mužstvo mohl ještě posílit někdo z klubů, které vypadnou ve druhém kole Stanleyova poháru. "NHL samozřejmě sledujeme, jak se vyvíjí situace. Ale zatím počítáme s hokejisty, co jsou tady," podotkl Kalous.

Na české soupisce je aktuálně 22 hráčů, jedno ze tří volných míst je rezervované pro třetího brankáře Matěje Machovského z Plzně. Na zbývající dvě pozice v poli zbývají obránci Adam Polášek, Petr Zámorský a útočník Dominik Kubalík. Dopisovat zatím trenéři nikoho nebudou. "Nedej bože se můžou zranit beci nebo útočníci. Tak chceme mít možnost podle toho reagovat," řekl Kalous.

Nedělní trénink neabsolvoval útočník David Pastrňák, ale na zápas se Švédskem by měl být připravený. "Byl tam menší zdravotní problém, takže spíš se dává dohromady, aby byl připravený na zítřek, a doufám, že bude. Chtěli jsme mu ulevit, ať se dá dohromady a odpočine si, a doufám, že ten zdravotní problém odezní," doplnil Kalous.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy