Následuje
MS 2020 USA

Šampionát táhne. Česká vítězství vidělo 2,4 milionu lidí

Praha – Hokejové mistrovství světa Čechy fascinuje a láká víc a víc. První vystoupení české reprezentace na mistrovství světa sledoval každý třetí divák u televize, dohromady téměř 1,2 milionu lidí. Druhé sobotní utkání proti Lotyšsku pak dokonce znamenalo nejlepší výsledek programu ČT sport v hlavním vysílacím čase v jeho dosavadním vysílání a čtvrtý nejlepší výsledek pro Českou televizi v historii peoplemetrového měření.

Radost českých hokejistů
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Zápas proti Lotyšsku zhlédlo v sobotu večer 1,2 milionu diváků při podílu na publiku 37,5 %, což byl nejlepší výsledek ČT sport v prime time od počátku jeho vysílání před deseti lety. Česká televize jako skupina dosáhla v hlavním vysílacím čase podílu na publiku 57,5 %, což je čtvrtý nejlepší výsledek v historii měření, tedy od roku 1997. Celodenně si Česká televize připsala share přesahující 44 %.

Páteční vítězné utkání proti Rusku, které vidělo 1 milion a 179 tisíc diváků, znamenalo 34,3% share pro ČT sport.

Tahák i na webu a HbbTV

Oba zápasy vidělo také více než sto tisíc dětských diváků (ve skupině 4+) a dalších 34 tisíc diváků v průměru sledovalo každý ze zápasů živě na webu České televize. Ve špičce přitom dosáhla internetová sledovanost sobotního zápasu až 120 tisíc. Celkem na weby ctsport.cz a speciál mshokej.cz za první tři dny šampionátu zavítalo už téměř půl milionu uživatelů, kteří zaznamenali přes 900 000 návštěv. Speciální aplikace MS hokej v chytrých televizorech s podporou HbbTV zaznamenala více než 60 tisíc spuštění.

Z ostatních duelů byl nejsledovanějším zápas Slovenska proti Francii, který zhlédlo přes 370 tisíc hokejových fanoušků. Celkově si dosavadní přenosy z MS pustilo v televizi přes 3,7 milionu diváků.

Hlavní zprávy