Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Na českou soupisku přibylo pět hráčů, Sekáč před Ruskem netrénoval

Moskva - Soupisku českých hokejistů na mistrovství světa v Moskvě doplnili před večerním vstupem do turnaje proti domácímu Rusku bek Milan Doudera a útočníci Tomáš Filippi, Richard Jarůšek, Petr Koukal a Martin Zaťovič. Naopak netrénoval forvard Jiří Sekáč, který má opět potíže po nedávném lehčím otřesu mozku.

Martin Zaťovič
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Kouč Vladimír Vůjtek má v současné době na soupisce podle avizovaného plánu dva brankáře, sedm obránců a 13 útočníků. Do povolené kvóty 25 hráčů pro turnaj tak zůstává místo pro třetího gólmana Matěje Machovského a dva hráče v poli.

V širším kádru čekají na doplnění zadáci Adam Polášek, Petr Zámorský a útočníci Dominik Kubalík se Sekáčem, nad jehož zdravotním stavem visí otazník. "Jirka nemůže nastoupit a nemůže trénovat. Musí si dát pauzu a uvidíme, jak se to vyvine v dalších dnech," řekl Vůjtek.

Je nám líto, video expirovalo.
Na soupisku přibylo dalších pět hráčů, mimo zatím zůstává Sekáč

Sekáč utrpěl lehčí otřes mozku minulý týden ve středu ve znojemském utkání Euro Hockey Tour proti Švédsku. Po třech dnech klidu se přitom třiadvacetiletý útočník Arizony vrátil do přípravy a nechyběl ani v úterní pražské generálce proti Kanadě.

Jméno brankáře pro duel s Ruskem bude jasné, až jej český tým přibližně hodinu před zápasem oficiálně zadá do soupisky pro utkání. Pak se fanoušci dozvědí, jestli šampionát odstartuje Pavel Francouz nebo Dominik Furch. "Rozhodli jsme se, že to nebudeme oznamovat dopředu a bude to po celou dobu mistrovství světa," dodal Vůjtek.

Doudera, Filippi a Jarůšek jsou nováčky na mistrovství světa a celkem je tak na soupisce českého výběru už třináct debutantů na velké mezinárodní akci. Koukal, který je mistrem světa z Německa z roku 2010 a o dva roky později v Helsinkách získal bronz, se představí na pátém světovém šampionátu. Zaťovič je na třetím MS za sebou: poprvé hrál v Minsku v roce 2014 a nechyběl ani loni v Praze.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy