Následuje
Česko - Dánsko

Křídlo? Nevadí mi. V reprezentaci si člověk bude těžko vybírat, říká Červenka

Praha – Začal na centru, ale kouč národního týmu Vladimír Vůjtek nakonec rozhodl, že nejlepší místo pro Romana Červenku bude v prvním útoku na levém křídle po boku Tomáše Plekance z Montrealu a Davida Pastrňáka z Bostonu. Spolupráce se osvědčila v pátečním duelu se Švédskem ve Znojmě a třicetiletý mistr světa z roku 2010 doufá, že bude klapat dál.

Roman Červenka a Tomáš Plekanec
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Červenka v přípravě nastupoval na svém klasickém postu centra a objevil se i na levém křídle. Zkušený univerzál se svým zařazením nemá problém. "V nároďáku si těžko bude člověk vybírat, kde bude hrát. Vyplynulo to z toho, že přijeli další kluci, kteří hrají jen na centru. Nevadí mi ani jedno křídlo, jsem rád, že můžu hrát v první lajně s takovými hráči," řekl Červenka.

Spolupráci s Plekancem obnovil z minulých mistrovství světa i olympijských her a společně s Pastrňákem se představili poprvé proti Švédům (2:7) ve Znojmě ve středu. V odvetě při výhře 7:1 se postarali o první dva góly českého týmu.

"My jsme před tím druhým zápasem docela dost mluvili. Je to potřeba, hokej se posouvá, je tam hodně taktických věcí a každý je zvyklý z klubu na něco jiného. Pak už je to na ledě hlavně o improvizaci a pohybu. Všichni jsme se asi cítili ten druhý zápas líp než ten první," vracel se Červenka k podařenému vystoupení.

V generálce v pražské O2 areně proti Kanadě bude suverénní vítěz produktivity domácí nejvyšší soutěže z dresu Chomutova odpočívat a věří, že v pátek při vstupu do šampionátu v Moskvě proti domácímu Rusku bude souhra opět klapat. "Kéž by to tak pokračovalo, ale zase aby nebyla velká očekávání. Zase přijdou jiné zápasy a začíná se od nuly. My se budeme snažit dělat všechno pro to, aby to fungovalo dál," uvedl Červenka.

S Plekancem hrál i na světových šampionátech v roce 2011 v Bratislavě, krátce i loni v Praze a také na olympijském turnaji v Soči v roce 2014. "Centr by hru měl dělat, měl by si nás řídit a to Pleky umí výborně. Prokazuje to několik let v NHL, hraje dobře dopředu i dozadu," pochvaluje si souhru s hvězdou Montrealu.

V pátek se Červenka dočkal bodově nejvydařenějšího zápasu v přípravě. V osmém duelu vylepšil svou bilanci jediné asistence gólem a přihrávkou. "Každý je rád, když dá gól. Ale ani jsem to moc neřešil. Spíš mi šlo o to, abych se postupem času, jak se mistrovství blíží, cítil líp. Aby forma přišla v daný moment. Šance předtím byly, ale ten gól nepadnul. Nehrálo to roli, že bych upadal do depresí," uvedl účastník šesti světových šampionátů a dvou olympiád.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy