Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Očekávaná rošáda v reprezentaci nastala. Rulík vyřadil z přípravy čtyři hráče, sedm jiných povolal

V závěrečné přípravě českých hokejistů na květnové mistrovství světa v Praze a Ostravě nebudou pokračovat obránci Daniel Gazda s Jakubem Sirotou a útočníci Jiří Černoch a Adam Kubík. Národní tým naopak doplní beci Michal Kempný s Jakubem Krejčíkem ze Sparty, David Špaček z týmu Iowa Wild ze zámořské AHL a útočníci Ondřej Kaše z Litvínova, Filip Chlapík s Pavlem Kousalem ze Sparty a Matyáš Kantner z finské KalPy.

Radim Rulík
zdroj: Český hokej

Reprezentační trenér Radim Rulík oznámil změny po utkání v Linci, kde Češi porazili domácí Rakušany 3:2 a během závěrečné přípravy na šampionát vyhráli i čtvrtý zápas.

"Těžké rozhodování je to vždycky, protože to není nic příjemného. Ale udělali jsme tohle rozhodnutí, na němž jsme se shodli," konstatoval Rulík. "Dva hráče máme nemocné, jeden z nich má vedle toho problém v dolní polovině těla. U nich nevíme, jak to bude ohledně plné zátěže. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet," doplnil.

Zatímco Kempný s Krejčíkem, jimž skončila klubová sezona se Spartou po obratu Třince v semifinále extraligového play-off ze stavu 0:3 na 4:3, jsou zkušenými reprezentanty, Špaček bude v A-týmu nováčkem. Žádný start si dosud nepřipsali ani další poražený semifinalista z Litvínova Ondřej Kaše či Kantner, který skončil ve stejné fázi play-off ve Finsku.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Rakousko – Česko

Vedle Špačka, syna bývalého vynikajícího obránce Jaroslava Špačka, žádná další jména zámořských posil Rulík neoznámil. "Přijde mi to fér po všech stránkách. Neumím si ani představit, že bych teď říkal něco, co nevím, protože ti kluci z NHL ještě neprošli zdravotními prohlídkami, nemáme žádný výstup, ještě ani nepřijeli do Prahy. V momentě, kdy je zařadíme do nominace, tak se to následně i oznámí," vysvětlil reprezentační trenér.

Další změny v týmu plánuje zveřejnit po dvou zápasech, které jeho tým absolvuje příští týden na Slovensku proti domácímu výběru. "Zase to oznámíme po tom druhém utkání," dodal Rulík.

Kádr českých hokejistů pro čtvrtý týden přípravy před MS a zápasy se Slovenskem v Trenčíně (26. dubna) a Bratislavě (27. dubna):

Brankáři: Dominik Frodl (Karlovy Vary; 3 zápasy), Lukáš Klimeš (Vítkovice; 1), Jakub Málek (Ilves Tampere/Fin.; 5).

Obránci: Michal Kempný (82 zápasů/10 branek), Jakub Krejčík (oba HC Sparta Praha; 113/5), Jan Ščotka (Kometa Brno; 44/1), Filip Pyrochta (Mladá Boleslav; 32/0), Petr Zámorský (Plzeň; 85/3), Jakub Galvas (Malmö/Švéd.; 27/4), Dominik Mašín (Ilves Tampere/Fin.; 220/0), Andrej Šustr (Kolín nad Rýnem/Něm.; 30/5), Libor Zábranský (Ässät Pori/Fin.; 23/0), David Špaček (Iowa Wild/AHL; 0/0).

Útočníci: Tomáš Filippi (53/5), Jakub Rychlovský (oba Liberec; 9/3), Filip Chlapík (30/6), Pavel Kousal (oba Sparta/18/2), Michal Kovařčík (21/1), Ondřej Kovařčík (oba Jukurit Mikkeli/Fin.; 11/1), Ondřej Beránek (Karlovy Vary; 52/7), Ondřej Kaše (Litvínov; 0/0), Jáchym Kondelík (České Budějovice; 2/0), Jakub Flek (Kometa Brno; 78/18), Roman Červenka (Rapperswil-Jona/Švýc.; 194/53), Matyáš Kantner (KalPa Kuopio/Fin; 0/0), Petr Kodýtek (Ilves Tampere/Fin.; 36/4), Radan Lenc (HV 71/Švéd.; 68/15), Matěj Stránský (Davos/Švýc.; 64/8), Michael Špaček (Ambri-Piotta/Švýc.; 63/10), David Tomášek (Färjestad/Švéd.; 57/21).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články