Mladá Boleslav porazila Plzeň 4:2 a má na dosah čtvrtfinále
Mladá Boleslav - Hokejisté Mladé Boleslavi ve třetím utkání předkola play-off extraligy porazili Plzeň 4:2 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy. Středočeši sice ztratili vedení 2:0, ale pak rozhodli ve třetí třetině, kterou vyhráli díky gólům Lukáše Pabišky a Jiřího Kučného. V neděli může Mladá Boleslav doma rozhodnout o postupu do čtvrtfinále, zápas začne v 17:30.

Domácí vstoupili do třetího utkání série opatrněji, velkou šanci měl v oslabení plzeňský Hollweg, ale s přitvrzující se hrou a přesilovkami se Mladá Boleslav rozehrála. V početních výhodách Středočechů byl tradičně hodně vidět především kapitán Výborný, jehož přesilovková střela z hranice pravého kruhu v 17. minutě prošla až do brány.
Krátce po Johnsonovi musel na trestnou lavici i Mozík. Plzeň sice dvě minuty v oslabení zvládla, ale pokračující tlak z přesilovky po návratu Mozíka na led využil Pacovský, jehož bekhendová střela z mezikruží prošla po ledě za záda gólmana Machovského.
Ve druhé třetině vydrželo domácím vedení 2:0 jen 39 vteřin. Aktivní plzeňský nástup proměnil v rychlé snížení Kadlec, který si sjel před bránu na přihrávku Jána Sýkory a pohotově prostřelil Růžičku.
Hosty gól nakopnul, do dvou šancí se dostal Kubalík, proti němuž pokaždé zasáhl Růžička. Nestačil až na přesilovkovou střelu Jána Sýkory, který ve 34. minutě z pravého kruhu mířil pod horní tyč a srovnal na 2:2. V závěru prostřední části mohl vrátit vedení na stranu Středočechů Klimenta, ale na brankovišti nestihl zamést puk za Machovského.
Marian Jelínek (Mladá Boleslav): "Myslím, že Lukáš Rosol v Davis Cupu vedl 2:0 na sety a také prohrál... My teď vedeme 2:1, je to otevřené a hotovo bude až ve chvíli, kdy jeden z týmů bude mít tři body. Soupeř byl od půlky zápasu aktivnější a k nám se přiklonilo štěstí. Chtěl bych poděkovat divákům, kteří byli úžasní, a hráčům, kteří předvedli bojovný výkon."
Ladislav Čihák (Plzeň): "Není moc co hodnotit. Prohráli jsme, i když jsme ve druhé třetině vstali z mrtvých a vyrovnali na 2:2. Pak rozhodla jedna chyba a soupeř ji potrestal. Nic se neděje, je to zapomenuté a zítra je nový zápas."
Kadlece, který skóroval brzy po začátku druhé třetiny, mohl v úvodu třetího dějství napodobit Simon, který se snadno dostal před Růžičku a trefil tyč. V oslabení měl velkou šanci i Bližňák, ale z levé strany přestřelil. Domácí nevyužili dvě přesilovky v rychlém sledu, ale i to je dostalo zpátky do tempa. V 53. minutě pak přiblížil Mladou Boleslav k vítězství Pabiška, který po zadovce Kašpaříka z pravého kruhu trefil vzdálenější horní roh branky a vrátil vedení na stranu domácích.
Ti zvládli koncovku zápasu zkušeně, v posledních minutách se vytrvalým držením puku v útočném pásmu prokombinovali až k šanci Kučného, jenž povedenou trefou z levého kruhu potvrdil mladoboleslavskou výhru 4:2.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. D. Výborný (Holub), 20. Pacovský, 53. Pabiška (Kašpařík, Mikulík), 60. Kučný (Broš, M. Látal) - 21. Kadlec (J. Sýkora, Johnson), 34. J. Sýkora (Simon).
Stav série: 2:1.
Mladá Boleslav: Martin Růžička - Vidmar, Kučný, Holub, Kočí, R. Čermák, Robar - M. Látal, Broš, Klimenta - Pacovský, D. Výborný, Bárta - Mikulík, Kašpařík, L. Pabiška - Hyka, Musil, Lenc. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Boháč - J. Sýkora, Simon, Johnson - Indrák, Bližňák, Schleiss - Beran, Lev, Kubalík - Hollweg, T. Sýkora, Culek. Trenéři: Michal Straka a Čihák.