Paralympijský magazín

Minnesota s Pavlem na triumf nedosáhla. Frozen Four ovládl po obratu Denver

Spanilá jízda univerzitního hokejového týmu Minnesota State Mavericks se zastavila až ve finále Frozen Four. Celek s Ondřejem Pavlem v sestavě nestačil v souboji o titul NCAA na Denver, který zvítězil 5:1.

Minnesota State - Denver

Minnesota sice v hale klubu NHL Boston Bruins vedla od 14. minuty díky využité přesilovce, ale pak se prosazovali jen hráči z univerzity v Denveru.

Gólman Mavericks Dryden McKay, jenž teprve jako třetí brankář a zároveň jako zástupce maskovaných mužů po více než dvaceti letech získal ocenění Hobey Baker Award pro nejužitečnějšího hráče NCAA, držel čisté konto první dvě třetiny.

Jenže v závěrečné části hry nastal obrat Denveru během necelých tří minut na 2:1 a McKay poté inkasoval po brejku soupeře potřetí. Poslední dva góly padly do prázdné brány při power-play Minnesoty.