MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Krejčí si v prvním startu v přípravě připsal proti Montrealu dvě asistence

New York - David Krejčí si ve svém prvním startu v přípravě na nový ročník NHL připsal za Boston dvě asistence, ale porážce Bruins proti Montrealu 3:4 nezabránil. Třicetiletý hokejista, který se po uplynulé sezoně podrobil operaci levé kyčle a nestihl start na zářijovém Světovém poháru v Torontu, se v utkání hraném v Quebecu podílel na vedení Bostonu 2:0.

David Krejčí v utkání s Montrealem
zdroj: USA TODAY Sports autor: Eric Bolte

Krejčí po operaci pravé kyčle před sezonou 2009/10 naskočil do sezony okamžitě bez přípravného utkání, teď test stihl. "Jsem rád, že můžu odehrát pár zápasů, než to opravdu začne. Byla to dlouhá doba. Cítil jsme se docela dobře, hlavně poslední týden na ledě," řekl Krejčí deníku Boston Herald.

Krejčí nastoupil v centru druhého útoku s Ryanem Spoonerem a Davidem Backesem, v prvním se objevil po boku kanadských vítězů Světového poháru Patrice Bergerona a Brada Marchanda další český hokejista David Pastrňák.

Ve 12. minutě nabil Krejčí z levého na pravý kruh obránci Adamu McQuaidovi a po jeho střele se z dorážky prosadil Spooner. Po 89 vteřinách se podílel Krejčí i na trefě německého obránce Christiana Ehrhoffa, který je v Bostonu na zkoušce a rovněž nastoupil za Bruins poprvé. Montreal ale výsledek otočil.

Jednu přihrávku zaznamenal při vítězství Chicaga nad Detroitem 6:1 Michal Kempný. Šestadvacetiletý zadák se ve 47. minutě podílel na trefě Alexandre Fortina na 5:1. Kempný navázal na gól ze sobotního vystoupení proti St. Louis, v kterém pomohl k výhře 4:0.

Výsledky přípravných zápasů před NHL:

Buffalo - Carolina 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 22. Deslauriers, 38. S. Reinhart.

Montreal - Boston 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky: 34. Petry, 36. Lehkonen, 41. Galchenyuk, 56. Carr - 12. Spooner (Krejčí), 22. Ehrhoff (Krejčí), 41. Czarnik.

NY Islanders - NY Rangers 3:2 v prodloužení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 38. a 47. Clutterbuck, 65. Bailey - 37. Kreider, 52. Nicklas Jensen.

Ottawa - Toronto 3:2 v prodloužení (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 19. D. Brassard, 55. Puempel, 61. B. Ryan - 43. Froese, 49. K. Kapanen.

Nashville - Columbus 2:3 v prodloužení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 39. P.K. Subban, 53. Arvidsson - 2. O. Bjorkstrand, 32. Werenski, 62. W. Karlsson.

Chicago - Detroit 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Branky: 6. Hartman, 17. Hinostroza, 24. Pánik, 39. Schmaltz, 47. Fortin (Kempný), 59. Anisimov - 35. Aubry.

Dallas - Florida 2:1 po nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 55. Eaves, rozhodující nájezd Gurjanov - 43. P. Thompson.

Colorado - Minnesota 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 30. Bigras, 31. Söderberg.

Edmonton - Anaheim 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Maroon, 36. Letestu - 16. Sörensen.