Následuje
Olympijský magazín

Krejčí podepsal v Bostonu nový víceletý kontrakt

Boston (USA) - Český hokejový útočník David Krejčí prodloužil smlouvu s klubem zámořské NHL Boston Bruins. Podmínky kontraktu nebyly zveřejněny, ale podle kanadské televizní stanice TSN podepsal třiadvacetiletý centr tříletý kontrakt s celkovým výdělkem 11,25 milionu dolarů. V příští sezoně by si měl vydělat 3,5 milionu, v dalších letech mu plat vzroste vždy o 250 tisíc. V létě se měl Krejčí stát chráněným volným hráčem.

Rodák ze Šternberka byl v této sezoně jedním z tahounů týmu, který v základní části vyhrál tabulku Východní konference. Odehrál 82 zápasů a nasbíral 73 bodů za 22 gólů a 51 asistencí. Byl druhým nejproduktivnějším hráčem klubu a v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech byl dokonce nejlepším hokejistou v základní části NHL. Za 37 kladných bodů získal ocenění Plus-Minus Award. 

V letošním play off odehrál 11 zápasů, vstřelil dva góly a na šest přihrál, než Bruins vypadli v 2. kole s Carolinou. Sezonu ale Krejčí dohrával s poraněnou kyčlí a čeká jej operace, kvůli které pravděpodobně zmešká i začátek příštího ročníku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy