Následuje
Švédská rallye

Kouč Gregor: Proti Spartě šlo jasně vidět, proč je Slavia dole

Praha – Začátek si představoval asi trochu jinak. Nový trenér Slavie Dušan Gregor při své premiéře na lavičce sešívaných musel přetrpět prohru s hlavním rivalem Spartou. "Srážely nás chyby, především vyloučení. Dostali jsme dva góly po zbytečných faulech, tak kvalitního soupeře nemůžete pusit do vedení 2:0," řekl Gregor, jenž i přes devátou prohru sešívaných v řadě viděl na výkonu týmu některá pozitiva.

Zklamaný brankář Slavie Dominik Furch
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Jsem rád, že první zápas byl s tak kvalitním soupeřem. Viděl jsem některé předešlé zápasy Slavie a trošku mi tam scházela určitá loajalita ke klubu, takový ten pocit snahy dostat ze z toho srabu a z té situace, kde klub je. Proti Spartě jsem tam ale toto viděl," těšilo Gregora, jenž se do extraligy vrátil po šesti letech od odchodu z Liberce.

"Všude ve světě se na to klade důraz. Každý má zodpovědnost za klub, za značku. A já to nepovažuji za prázdné řeči. Loajalita, charakter, srdíčko, ochota bít se za Slavii, aby se situace zlepšila. Situace, která je vážná, protože naše ztráta je velká. Proti Spartě jsem to tam viděl, ale k některým hráčům výhrady stále mám," doplnil Gregor.

"Samozřejmě nás srážely chyby, především vyloučení. Nechci se pouštět do nějakých polemik v duchu 'kdybychom přestáli první třetinu...', dostali jsme tam dva góly po zbytečných faulech a tak kvalitního soupeře nemůžete pustit do vedení 2:0," řekl při svém hodnocení Gregor.

Přitom právě disciplína jednotlivých hráčů po všech stránkách měla být tím, na čem chtěl hned od nástupu do funkce pracovat nejvíce. Slavia však přesto měla hned devět vyloučených a přišlo ji to hodně draho, když ji hned zkraje zápasu dvakrát ztrestal Vladimír Eminger. "Nemůžeme hrát v útočném pásmu zbytečně s hokejkou a faulovat. To musíme zlepšit, jiná cesta není," prohlásil Gregor.

Nedostatků však viděl výrazně více. "Nedokážeme se udržet na puku v útočném pásmu. Hokej je dnes o tom, že se tam udržíme, vytvoříme si tlak a dokážeme využít momenty ke vstřelení gólu. To se nám nedařilo. Někdy nám chybí souhra a vědomá kombinace. Těch věcí je dost. Sparta zvítězila zaslouženě. Ukázal se jasný rozdíl a důvod, proč je Slavia tam dole a Sparta nahoře," připustil Gregor.

Negativ už ale bylo z jeho pohledu řečeno hodně a Slavia musí uvažovat pozitivně. "My se musíme snažit postavit na těch pozitivech, zlepšit věci, které nám nejdou, a to je jediná správná cesta, kterou se lze dostat z této situace. Pokud se budeme neustále vracet k tomu špatnému, nebude se nám to dařit," uvedl Gregor.

Na pozitivní vlnu chce naladit i hráče. "Bude to tak muset fungovat. Pokud tam budou negativistické nálady, tak to nezvládneme. Musíme najít všechny možné způsoby, abychom s tím něco udělali," prohlásil Gregor.

Přiznal rovněž, že posílit tým bude velmi složité. "Takže je třeba hrát s kádrem, co tu máme. A při kvalitě kádru, jaký je u nás, nám ještě včera vypadli tři hráči, s nimiž jsem počítal do základu. To není výmluva, ale cítit ve hře to je," připomněl Gregor. "Od prvního momentu však říkám a tvrdím, že to není o jednotlivcích. Není to o Gregorovi ani o nikom jiném, i kdyby tu byl Mike Keenan. Musíme zabrat. Sparta je silné mužstvo, uvidíme v dalších zápasech, které nám ukážou naši sílu," řekl Gregor.

Sestřih a ohlasy utkání Sparta - Slavia
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy