Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Orlík Tour Kooperativy

Kometa opět porazila Ústí a vyrovnala finálovou sérii

Brno - Hokejisté Komety Brno využili ve finále první ligy i podruhé domácí prostředí k vítězství nad Ústím nad Labem a díky výhře 3:1 vyrovnali stav série na 2:2. Na rozdíl od pondělního jasného vítězství musela Kometa bojovat až do posledních sekund a v závěru se bránila tlaku soupeře při jeho třech přesilových hrách. Pátý zápas se hraje ve čtvrtek v Ústí nad Labem.

Kometa zařadila do sestavy po vyřazení Vítkovic ve čtvrtfinále extraligy jako posilu útočníka Svačinu, kterého má na střídaný start. Stejně jako v pondělí vsadili domácí na důraznou a agresivní hru, získali převahu a vypracovali si několik slibných šancí. V těchto chvílích podržel Ústí brankář Salfický, který všechny situace řešil s přehledem. Chytil i střelu obránce Moravy z bezprostřední blízkosti. 

Hosté začali opatrně, pozorně bránili a do útoku zpočátku nepospíchali. Obrat přinesla při vyloučení domácího útočníka Dlouhého přesilovka Ústí. Severočeši začali častěji útočit a hrozili nebezpečnými brejky. Jejich převahu zužitkoval 25 sekund před koncem první třetiny Špirko, ke kterému se po Hovorkově střele odrazil od brankáře Hyláka kotouč a z bezprostřední blízkosti jej dotlačil do sítě.


Na nepříznivý stav zareagovala Kometa zvýšeným tlakem ve druhé třetině. Příležitost vyrovnat zahodil ve 25. minutě Pucher, před nímž se otevřel prostor ke skórování, ale trefil pouze Salfického. Vyrovnat se Brnu podařilo o čtyři minuty později z rychlého protiútoku. Pucher našel najetého obránce Kántora, na jehož tvrdou střelu zápěstím nestačil Salfický reagovat. Vyprodané Rondo rozjásal ve 32. minutě Brabenec, jenž ale po protiútoku neprotlačil kotouč přes Salfického a v pádu jej hodil do sítě rukou. Sudí Šír po poradě s videorozhodčím branku neuznal. 

Vstup do závěrečné třetiny vyšel Brnu dokonale. Po spolupráci s Davidem se od modré čáry napřáhl k dělovce Morava, Salfický měl zakrytý výhled a proti střele byl zcela bezmocný. Ústí otevřelo hru a tlačilo se do útoku, ale nedokázalo se prosadit přes pozornou defenzivu soupeře. Navíc promarnilo příležitost k vyrovnání při dvou za sebou jdoucích přesilových hrách. 

Nabídku hrát dokonce 82 sekund pět na tři pokazil faulem na domácího obránce Zubíčka Stanislav Procházka. Ani v následné přesilovce čtyři na tři se hosté neprosadili. Naopak 21 sekund před koncem třetí třetiny při power play Ústí pojistil vítězství Komety střelou do prázdné branky Svačina.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy