Kladno vyhrálo díky Hořavově hattricku v Havířově, vedení drží Třebíč

Praha - Bývalý reprezentační útočník Miloslav Hořava se stal hlavním hrdinou dnešních zápasů 4. kola první hokejové ligy. Kladnu vystřílel hattrickem výhru v Havířově 5:2 a posunul Rytíře na druhé místo tabulky. Tu stále vede Třebíč, která však poprvé v sezoně ztratila a Litoměřice porazila až v prodloužení.

Hořava nastartoval Kladno v 11. minutě gólem v oslabení. Chvíli nato havířovské obraně ujel znovu a svůj povedený večer završil už krátce po polovině utkání, když mu podruhé v zápase přihrál na gól vicemistr světa z Rigy 2006 Petr Tenkrát.

Jeden z nejslavnějších domácích hokejových klubů díky výhře stáhl náskok vedoucí Třebíče už jen na dva body. Horácká Slavia sice vyhrála i pátý duel v novém ročníku, jenže s Litoměřicemi to bylo až v prodloužení. Středočeši už přitom vedli 2:0.

Další tradiční účastník extraligy z Českých Budějovic se na rozdíl od Kladna trápí. Tým kolem ostříleného útočníka Josefa Straky prohrál zatím tři ze čtyř utkání, a dnes v Šumperku inkasoval dokonce sedm branek. Jeho nejzkušenější hráč alespoň vysokou prohru zmírnil dvěma trefami.

Výsledky 4. kola první hokejové ligy

Havířov - Kladno 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Branky: 19. Šlahař, 55. Matějek - 11., 15. a 33. Hořava, 22. Rudovský, 36. Kania. Rozhodčí: Kopeček - Polák, Rampír. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 884.

Havlíčkův Brod - Prostějov 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 16. Coufal, 42. Černý. Rozhodčí: Jechoutek - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 11:9. Bez využití. Diváci: 521.

Šumperk - České Budějovice 7:4 (2:1, 2:2, 3:1)

Branky: 17. a 46. Žálčík, 26. a 60. Moskal, 14. A. Holík, 21. Staněk, 52. Velecký - 31. a 58. J. Straka, 15. Rob, 21. Pajič. Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:4, navíc Slavík (Šumperk) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 900.

Kadaň - Ústí nad Labem 4:5 (0:2, 2:1, 2:2)

Branky: 27. Šagát, 34. Chlouba, 46. K. Ton, 51. Hejcman - 5. a 23. Holomek, 9. a 47. Roubík, 47. Kloz. Rozhodčí: Grech - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 290.

Třebíč - Litoměřice 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 31. Bartoň, 39. Dolníček, 61. Pekr - 8. a 21. Rys. Rozhodčí: Würtherle - Čížek, Kreuzer. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Diváci: 1 540.

Most - Benátky nad Jizerou 4:5 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 23. Smolka, 31. Pavlík, 44. Tauš, 46. Slavíček - 10. A. Dlouhý, 13. Ordoš, 21. Skořepa, 55. J. Říha, rozh. nájezd M. Pabiška. Rozhodčí: Petružálek - Podrazil, Hejl. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. Diváci: 379.

Chomutov - Jihlava 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 57. a rozh. nájezd Hovorka, 5. Moore, 9. Scalzo - 7. Melenovský, 14. Zeman, 33. Štěpánek. Rozhodčí: Jílek - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Diváci: 2 386.