Následuje
Branky, body, vteřiny

Kdo unikne baráži? Začíná extraligové play-out

Praha - Boj o únik baráži odstartuje prvním kolem skupiny o 11. až 14. místo. Brněnská Kometa, která v úterý v posledním kole základní části přišla o účast v předkole play-off, se utká s posledním Chomutovem, a Karlovy Vary se střetnou s Libercem. O dvou účastnících baráže, kteří narazí na úspěšné semifinalisty první ligy, bude jasno nejpozději ve čtvrtek 21. března.

Chomutov - Kometa
zdroj: ČTK autor: Miroslav Rada

Kometa se staronovým trenérem Vladimírem Kýhosem, který ve středu nahradil odvolaného Zdeňka Veneru, se musí rychle přeorientovat na nový cíl a zabránit tomu, aby úřadující vicemistr klesl až do baráže. Brno má na dvanácté Karlovy Vary náskok pěti, na třináctý Liberec devíti a na Chomutov 15 bodů. Ze dvou domácích zápasů za sebou chce Kometa vytěžit plný počet bodů. "Podobný zisk by nám vzhledem k našemu devítibodovému náskoku zajistil klid a herní pohodu. Opačný scénář by nám zkomplikoval situaci," uvedl trenér Kýhos, který se snaží vrátit zklamanému týmu sebedůvěru.

"Času do nedělního duelu s Chomutovem je málo, více prostoru bude před pátečním druhým utkáním s Karlovými Vary. Hlavně nyní musíme zlepšit disciplínu a nenechat se zbytečně vylučovat. A také se zaměřujeme na vylepšení hry v defenzivě," řekl Kýhos, který se do Komety vrátil po třech a půl letech.

Pro Chomutov je klíčové, aby na ledě Komety bodoval, protože v play-out se hraje jen šest kol a Piráti na pozice zaručující poklidný konec sezony bez baráže ztrácejí deset bodů. "Osobně si myslím, že to je už moc velká ztráta a už se pomaloučku připravujeme na barážové zápasy," řekl na webu chomutovského klubu kanonýr David Hruška.

Hodně napovědět o dalším vývoji může duel Karlových Varů s Libercem, mezi nimiž je čtyřbodový rozdíl. Energie náskok získala díky úterní výhře na ledě Kladna, zatímco Liberec podlehl Vítkovicím. "Pokud bychom v neděli uspěli, bylo by to výborné," řekl asistent trenéra Varů Jaromír Kverka.

Liberec bude hrát venku i za týden v pátek ve 2. kole, kdy se představí v Chomutově. Před sérií tří domácích zápasů potřebuje zůstat v kontaktu s výše postavenými celky. Boj v play-out o únik baráži čeká Bílé Tygry poprvé v historii klubu. "Motivace je velká, protože do baráže nechce nikdo. O tom vůbec nemůže být řeč. Máme ztrátu čtyř bodů na Karlovy Vary, což se dá stáhnout. Když je dvakrát porazíme a vše vyhrajeme, budeme před nimi," citoval klubový web útočníka Tomáše Pospíšila. "Letos už jsme je překonali čtyřikrát a doufám, že v tom budeme pokračovat. Budeme se snažit vyhrát každý zápas," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy