Karlovým Varům se nadále daří. Slavii nasázely hned šest branek

Karlovarský tým rozstřílel Slavii 6:2 a v čele prvoligové tabulky udržel náskok jednoho bodu před Kladnem, které zdolalo Litoměřice 3:0. Naopak třetí České Budějovice ztratily – v Třebíči podlehly 1:2 v prodloužení.

Energie potvrdila pozici nejlepšího domácího mužstva v lize. O výhře nad Slavií rozhodly Karlovy Vary už v polovině zápasu, v 29. minutě vedly 4:0. Pražanům se povedlo snížit, ale čtyřicet vteřin před koncem druhé třetiny vrátil Varům čtyřbrankový náskok útočník Jakub Flek. V poslední části vstřelily oba týmy ještě po jedné brance.

Kladno naopak rozhodlo o třech bodech až v závěrečné dvacetiminutovce, v níž třikrát skórovalo. Rytíři na vlastním ledě zvítězili v pátém zápase po sobě, naopak Litoměřice nenavázaly na triumf 2:1 nad Karlovými Vary.

Na výhře Třebíče nad Jihočechy se největší měrou podílel Radim Zohorna. Jednadvacetiletý útočník nejdříve šestou brankou v sezoně otevřel skóre a v prodloužení se asistencí podílel na vítězné trefě Luboše Horkého.

Nejdramatičtější průběh přinesl duel Frýdku-Místku s Kadaní. Domácí vedli v 30. minutě už 3:0, ale Kadaň v poslední minutě druhé časti snížila a ve třetí třetině dokázala vyrovnat. V 58. minutě posunul Frýdek-Místek znovu do vedení Filip Bajtek, ale Trhači zásluhou kapitána Jakuba Trefného osmnáct vteřin před koncem základní hrací doby srovnali.

O bodu navíc pro Kadaň rozhodl v nájezdech Nicolas Hlava, který se střelecky prosadil i předtím ze hry. Trhači ukončili sérii tří utkání bez bodu, ale s 11 body zůstávají poslední se ztrátou 12 bodů na třinácté Benátky nad Jizerou.

Vsetín doma prohrával s Prostějovem 1:3 a 2:4, ale na trefy hostů dokázal nalézt odpověď a v nájezdech dovést zápas do vítězného konce. Rozhodující samostatný nájezd proměnil útočník Jaroslav Markovič.

Výsledky 22. kola první hokejové WSM ligy:

Karlovy Vary - Slavia Praha 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Branky: 4. Balán, 19. Skuhravý, 22. Stloukal, 29. Kohout, 40. Flek, 54. T. Rachůnek - 36. Račuk, 59. Šafránek. Rozhodčí: Wagner, Jechoutek - Hejl, Kreuzer. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 3042.

Třebíč - Motor České Budějovice 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 22. R. Zohorna, 65. Horký - 27. Heřman. Rozhodčí: Čech, Skopal - Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1627.

Vsetín - Prostějov 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:3, 2:0 - 0:0)
Branky: 26. Podešva, 34. Vávra, 41. Kucharczyk, 46. Slováček, rozhodující sam. nájezd Markovič - 28. a 30. Nouza, 6. Starý, 38. Rudovský. Rozhodčí: Obadal, Koziol - Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 2623.

Kladno - Litoměřice 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 43. Bláha, 47. R. Přikryl, 50. Svedlund. Rozhodčí: Dědek, Kopeček - Podrazil, Krátký. Vyloučení: 4:7, navíc Pavlas (Litoměřice) 10 min. Bez využití. Diváci: 1660.

Frýdek-Místek - Kadaň 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 2:1, 1:3 - 0:0)
Branky: 6. Przybyla, 15. Ovčačík, 30. Raška, 58. Bajtek - 48. a rozhodující sam. nájezd Hlava, 40. Krejčiřík, 54. Kůs, 60. Trefný. Rozhodčí: Kašík, Veselý - Maštalíř, Rožánek. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. Diváci: 1193.