Následuje
Panorama

Kapitán hokejové dvacítky Šidlík: Nemáme velká jména, musíme hrát týmově

Praha – V minulém roce národní tým odletěl na mistrovství světa hokejistů do 20 let s cílem postoupit do semifinále, letos o bojích o medaile nikdo veřejně nemluví. A podle kapitána týmu Petr Šidlíka to může mladým hokejistům jen prospět. Mužstvo bez výrazných osobností prý ale musí především hrát týmově. Přímé přenosy z  mistrovství světa hokejistů do 20 let můžete sledovat na ČT sport a našem webu. První utkání českého týmu s USA vysíláme ve čtvrtek 26. 12. od 17:20.

Petr Šidlík
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

"Není na nás takový tlak, my můžeme jen překvapit. A to je, myslím, vždy lepší. Když budeme hrát týmově a ukážeme charakter, tak můžeme hodně překvapit," řekl urostlý obránce. Češi mají těžký los, hned na úvod turnaje nastoupí proti úřadujícím mistrům světa z USA, poté se utkají s Kanadou. Na startu šampionátu tak poměří síly s hlavními favority základní skupiny A.

Šidlíkovi to prý ale nevadí. "Dokonce si myslím, že to pro nás bude výhoda. Oni si budou zvykat na velké hřiště, což pro ně bude těžké. V minulosti jim to na začátcích turnajů vždy dělalo problémy," uvedl odchovanec jihlavského hokeje, který již tři roky působí v kanadské juniorské soutěži QMJHL a hraje za tým Victoriaville Tigres.

Osobnosti jako Hertl a Jaškin letos chybí

Oproti loňskému kádru se musí Češi na mistrovství světa obejít bez výrazných postav, kterými byli například Tomáš Hertl nebo Dmitrij Jaškin. V současném týmu je navíc řada věkově mladších hráčů. "Nemáme v týmu taková jména jako loni, musíme stavět na týmové práci. A hrát jednoduše," řekl Šidlík, který na vrcholné akci juniorů startoval i před rokem. "V týmu ale máme řadu kluků, kteří už hrají v seniorských soutěžích, což by měla být výhoda," doplnil.

Devatenáctiletý bek bude kapitánem týmu, stejnou roli plnil i v reprezentačním výběru do 18 let ve svém ročníku. "Nejsem typ, který v kabině řve na kluky. Spíše se snažím být příkladem na ledě. Občas taky něco řeknu, ale neřvu," uvedl Šidlík, který s "céčkem" nastupuje i ve Victoriaville.

Šidlík je zároveň jedním z pamětníků z českého pohledu nevydařeného MS hráčů do 18 let v Brně, Znojmě a Břeclavi. Před rokem jeho ročník 1994 nepostoupil do čtvrtfinále a nakonec obsadil až 8. místo. "Musíme se z toho poučit. Nehráli jsme týmově, každý to tahal na sebe. Nedali jsme do toho všechno, to se nesmí opakovat," řekl jasně.

Hokejová dvacítka se chystá s kapitánem Šidlíkem na MS
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy