Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Je to šílené, říká k růstu cen energií šéf Sdružení zimních stadionů

Stoupající ceny energií trápí všechny oblasti, sport nevyjímaje. Problémy mají zejména vnitřní sporty, mezi něž patří i hokej. Náklady rostou. Například pražská Nikolajka už tuhle sezonu odpískala a problémy mají i další ze sto sedmdesáti stadionů v republice. "Problémy mají všichni – plavecké stadiony, tělocvičny, ale hlavně jsou zasažené zimní stadiony," tvrdí Miloslav Šeba, předseda Sdružení zimních stadionů ČR.

"Některé stadiony sezonu nezahájí, ale většina jich vydrží zatím aspoň do prosince," popisuje situaci Šeba, který je zároveň prezidentem druholigové HC Kobra a předsedou dozorčí rady svazu. "Jestli se cena nezastropuje, tak to těžko pojede dál," tvrdí bývalý místopředseda hokejového svazu.

Činnost v nové sezoně podle Šeby ještě nezahájily Šternberk, Varnsdorf, Opočno... "A takových deset je ohrožených, že nepojedou. Řada z nich odložila začátek a čekají na pomoc Národní sportovní agentury nebo měst, potažmo státu," vysvětluje Šeba.

Jak stoupla cena elektřiny, vysvětluje Šeba z vlastních zkušeností na Kobře. "Platili jsme tři sta tisíc za měsíc, teď je to šest set padesát. Je to šílený," popisuje nárůst nákladů.

Na obsazenosti ledu se to zatím ale například na Kobře podle jejího šéfa moc neprojevilo. "Zatím to vypadá dobře, protože ledu je míň – Nikolajka nejde, Černošice tvrdí, že vydrží maximálně do prosince, podobně jsou na tom Popovice," říká Šeba.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články