Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

IIHF posvětila posunutí příštího šampionátu. Finále bude v Minsku až 6. června

Příští hokejová sezona se kvůli koronavirové pandemii posune. Pomyslný vrchol, mistrovství světa v Bělorusku a Lotyšsku, se odehraje od 21. května do 6. června. Pozdější termín potvrdila Mezinárodní hokejová federace (IIHF), jejímž šéfem zůstane René Fasel až do podzimu 2021.

Jakub Voráček (č. 93) slaví se spoluhráči branku na mistrovství světa
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Delegáti také potvrdili, že v čele IIHF bude i nadále René Fasel, který chtěl letos po 26 letech opustit pozici prezidenta federace. Jeho nástupce měl být zvolen na zářijovém pololetním kongresu v Petrohradu, jenž se ale nakonec v plánované podobě neuskuteční.

Mezi kandidáty na Faselova nástupce byl i Petr Bříza, volby celé rady IIHF budou až na kongresu na podzim roku 2021. Do té doby byl prodloužen mandát i členům všech komisí a voleným funkcionářům. "Další volební období bude pětileté (do roku 2026) a poté se opět vrátíme ke čtyřletému," řekl generální sekretář Českého hokeje Martin Urban.

Podle původních plánů měl šampionát začít 7. května. Zástupci IIHF ale již před měsícem s ohledem na opatření proti šíření koronaviru a vývoj zdravotní situace avizovali, že termín turnaje se zřejmě posune.

Je nám líto, video expirovalo.
Hokejové MS se příští rok uskuteční na přelomu května a června

Čeští hokejisté se představí v základní skupině A v Minsku. V běloruské metropoli se utkají s Ruskem, Švédskem, Švýcarskem, Slovenskem, Dánskem, domácím výběrem a Velkou Británií. Ve skupině B v Rize změří síly Kanada, Finsko, USA, Německo, Lotyšsko, Norsko, Itálie a Kazachstán. Letošní MS ve Švýcarsku bylo kvůli koronavirové pandemii zrušeno.

Na kongresu IIHF byly oficiálně potvrzeny i termíny MS žen, které se uskuteční v Kanadě od 7. do 17. dubna. V podobném termínu (15. až 25. dubna) se v USA bude hrát šampionát hokejistů do 18 let. V srpnu příštího roku se uskuteční i závěrečné kvalifikační turnaje pro olympiádu v Pekingu, jeden z ženských turnajů se bude na konci měsíce konat v Příbrami.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy