Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

Hradec změnu herního modelu vítá, Spartě se extraliga bez sestupu nelíbí

Extraliga bez sestupu, kterou pro nadcházející sezonu schválil výkonný výbor Českého hokeje, se nelíbí zástupcům Sparty. "Herní systém, který představil hokejový svaz, je v rozporu s návrhem klubů a extralize za nás rozhodně nepomůže. Týmy ze spodní části tabulky nebudou mít o co hrát. Takový hokej fanoušci prostě nechtějí," uvedla generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová.

Trenér Miloslav Hořava na lavičce Sparty
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Pražský klub spolu s Libercem a Plzní na původně čtyřletý plán svazu s rozšířením nejvyšší soutěže až na 16 týmů reagoval v polovině května protinávrhem, který počítal naopak se snížením počtu účastníků na 12.

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje nakonec přišla s plánem na zachování 14 účastníků s tím, že by nejhorší tým hrál baráž.

Svaz nakonec zvolil variantu, že se ročník 2021/22 může hrát s 15 celky a vítěz první ligy bude mít i nadále možnost přímého postupu.

Zástupci Liberce a Plzně se podobně jako některé další kluby bezprostředně po rozhodnutí výkonného výboru nechtějí vyjadřovat.

V Hradci Králové rozhodnutí uvítali. "Výsledek hlasování výkonného výboru je pro náš klub pozitivní. Přestože jsme v prvním hlasování, které nebylo výkonným výborem přijato, zastávali většinový názor APK, byl pro nás tento finálně schválený model prioritní. Od začátku jsme ho jako klub preferovali," uvedl generální manažer Východočechů Aleš Kmoníček, který je členem výkonného výboru. Ten po předchozím zamítnutí návrhu APK přijal návrh svazu jednomyslně.

"Schválený návrh je v současné nejisté a finančně náročné době kompromisní, umožní klubům tuto sezonu, která bude možná ještě hodně těžká, přečkat. Bude sloužit k finanční stabilizaci všech extraligových klubů a pomůže nám se sportovně i finančně připravit na další ročník," doplnil Kmoníček.

Je nám líto, video expirovalo.
Extraliga bude v příští sezoně nesestupová

Spokojenost vyjádřil i šéf Vítkovic a prezident APK LH Aleš Pavlík, jenž je také členem výkonného výboru.

"V prvním hlasování jsme z pozice HC Vítkovice Ridera podpořili většinový návrh předložený APK LH, ten ovšem neprošel. Po následném zvážení všech aspektů i variant jsme se přiklonili ke kompromisnímu návrhu mezi APK a svazem, a ten byl jednohlasně přijat jako definitivní. Jsme za něj rádi," prohlásil.

"Rozhodnutí Českého hokeje respektujeme. Toto rozhodnutí se blíží návrhu doporučenému asociací profesionálních klubů. Nezbývá než počkat si, co nadcházející doba přinese," uvedl generální manažer Mladé Boleslavi Jan Tůma.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy