Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Hokejové ohlasy: Liberec Prezidentovu trofej zatím neřeší

Liberec - Hokejisté Liberce si po prohře na ledě Slavie spravili chuť v domácím zápase proti brněnské Kometě, kterou přestříleli v poměru 5:2. Na důležitém vítězství se dvěma brankami podílel domácí střelec Tomáš Klimenta, který ve druhé třetině po přihrávkách Tomáše Vaka a Jana Víška v podstatě rozhodl utkání. "Ač to podle výsledku nevypadá, nebyl to vůbec lehký zápas. Paradoxně ve druhé třetině, kdy jsme vstřelili tři branky, jsme Brnu darovali řadu šancí a hlavně díky Pincovi jsme ji vyhráli 3:1," řekl Klimenta.

Ofenzivně se domácím dařilo náramně, na druhé straně kluziště to však nebylo zdaleka tak dobré. Útočníci Brna se často dostávali do protiútoků, ale ty naštěstí pro domácí dokázal vyřešit brankář Marek Pinc. "Takový chyby si nemůže v play-off dovolit. Vedeme 4:2 a oni tam měli několik závarů, které mohly skončit brankou. Z toho se musíme do dalších zápasů poučit, jinak se nám to brzy vymstí," podotkl Klimenta.

Tomáš Klimenta:

"Zbývá pár zápasů a bylo by pěkné ještě nějakou branku přidat, ale i tak jsem spokojen. Rozhodně bych to nepřipisoval tomu, že bych se nějak zázračně zlepšil. Spíš jde často o souhru náhod. Třeba dnes to byly v podstatě góly do prázdné branky."

Je nám líto, video expirovalo.
Liberec - Brno

Odchovanec Liberce zažívá nejlepší střeleckou sezonu ve své kariéře. V jejím dosavadním průběhu dokázal překonat brankáře soupeřů celkem patnáctkrát. "Zrovna před zápasem jsem přemýšlel, že by nebylo špatné přidat ještě dvě branky, aby jich bylo patnáct, to už je solidní číslo za sezonu," uvedl Klimenta, jenž si zároveň pochvaloval spolupráci s Vakem a Víškem. "Díky tomu mám v každém zápase dost šancí, a tak mi tam občas něco spadne," pousmál se.

Liberečtí jsou stále ve hře o první místo v tabulce. Na vedoucí Třinec ztrácejí pouhé tři body. Vidina prvenství po základní části domácí podle slov Klimenty nějak zvlášť neláká. "Pro nás to není priorita, spíš se koukáme dozadu. Navíc do play-off není vždy výhoda jít z prvního místa," poukázal Klimenta na minulou sezonu, kdy Liberec ve čtvrtfinále vyřadil vítěze základní části Plzeň.

Liberecká opora Marek Pinc
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek
Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy