Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Matějem Vydrou

Hokejové MS by mohlo ihned začít, hlásí organizátoři. Prodali 43 % vstupenek

Praha - Hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě sice odstartuje až za 100 dnů, ale organizátoři jsou již připravení natolik, že by mohlo začít prakticky okamžitě. Nejdůležitějším úkolem, který je ještě před nimi, je naplnění divácké kapacity na méně atraktivní zápasy. V tuto dobu je na celý šampionát prodáno přes 43 procent vstupenek, což zatím mírně převyšuje odhady organizátorů.

O2 arena
zdroj: ČTK autor: Jan Kouba

"Po stránce organizace nemáme absolutně žádný problém. Zbývají k dotažení už jen technické věci, na které je čas. Nic zásadního. Jsme zkrátka připravení a mistrovství světa by z tohoto pohledu mohlo klidně začít," řekl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban. Největší výzvou a úkolem je nyní naplnit pokud možno co nejvíce zbývající diváckou kapacitu.

"Prodejní kapacita pro celé mistrovství světa je 723 678 vstupenek. Ke včerejšku jich bylo prodáno 311 718 a těchto 43 procent už je skutečně natvrdo prodaných a zaplacených," přiblížil Urban. Tato čísla zatím splňují představy organizátorů. I třeba v souvislosti se stanovenými cenami, jimiž se hodně intenzivně zabývali.

"Cenami jsme se zabývali asi dva roky nazpět a probírali jsme všechny možné věci. Těch 64 zápasů je velká porce pro jakoukoliv zemi. Čekali jsme, že české zápasy budou ihned vyprodané, a to se potvrdilo," připomněl Urban obrovský zájem o vystoupení českého týmu.

"Je otázkou, jak se nám povede prodat ten zbytek. Pokud ano, bylo by to vynikající. Kdyby to bylo vyprodané už dnes, tak bychom si řekli, že jsme mohli stanovit tu cenu o něco výše. Kdyby byl zájem výrazně menší, tak zase naopak. Já osobně si myslím, že jsme na dobré cestě, a podle mého názoru je to zatím lehce nad plán," doplnil Urban.

Doražte do fanouškovské vesnice, šance na lístky bude

Ze zbývajících 57 procent půjdou další vstupenky do volného prodeje, hodně jich je také v rezervacích, ať už ze strany fanoušků, nebo pro partnery svazu a jednotlivé týmy. "Když tým postoupí do play-off, tak je třeba pro něj rezervovat kolem 150 lístků," vysvětlil Urban. "Z těchto rezervací, které budou využité až v průběhu mistrovství světa, spadnou některé třeba i do prodeje, ale také nemusí," řekl Urban.

I proto láká fanoušky do dějiště turnaje, aby dorazili do fanouškovské vesnice. "Zažijí tu atmosféru na vlastní kůži a třeba jim to pak vyjde odchytit uvolněné lístky na pokladnách. I to je šance, jak vidět české mužstvo. Když to nevyjde, lze vidět zápas alespoň na velkoplošných obrazovkách," podotkl Urban.

Tou další šancí, jak vidět český tým, je trošku zariskovat. "Na čtvrtfinále 14. května bylo včera k dispozici ještě 1 170 balíčků. Na semifinále jich je k dispozici 3 100 a na medailový dvojzápas 2 180," nabídl Urban konkrétná čísla. Druhou hlavní vlnu zájmu očekává poté, co se balíčky "roztrhnou" a budou k dispozici lístky na jednotlivá utkání.

Desítky lidí čekaly na vstupenky před O2 arenou
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Urban chce divácký rekord, ovšem ne stylem jako v Bělorusku

Věří, že ČR by mohla získat zpět divácký rekord, který si pro sebe před rokem uzmul Minsk (643 434 diváků) poté, co obsazoval volná místa prakticky za každou cenu. "Věřím, že na rekord můžeme zaútočit, ale to, jak byl rekord 'vyroben' v Minsku, si nemůžeme dovolit. Žijeme v jiné zemi a i v jiném režimu a já bych se sotva mohl podívat do očí někomu, kdo by si koupil lístek, když by si pak vedle něho sedl jiný fanoušek zadarmo," zdůraznil Urban.

Výhodou je podle něho období konání MS. "Květen je pěkný měsíc a Praha je vyhledávanou destinací, i když se tu žádné mistrovství světa nehraje. I kdyby byla dvojnásobná kapacita haly, tak na české zápasy jsou lístky vyprodané. Ale základní část trvá 12 dní, z toho je české mužstvo na ledě sedm, takže pět dnů ještě potřebujeme naplnit a já věřím, že se to povede," dodal.

Divácký rekord ale pro něho není prioritou. Je to až motiv číslo 4 za třemi jinými, jež řadí na stejnou úroveň. "Češi jsou považovaní za dobré organizátory jakýchkoliv akcí. Chceme, aby mistrovství světa bylo skvělé a pokud možno nejlepší po té organizační stránce. Aby se tu lidé ve všech směrech cítili dobře," uvedl Urban. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy