EURO 2024 Německo

Hokejistky prohrály i s Finskem. Rozhodl gól ze samého závěru

České hokejistky také druhý zápas na turnaji pěti zemí ve Švédsku prohrály o gól. Den po porážce 3:4 se Švýcarskem svěřenkyně trenérky Carly MacLeodové podlehly 2:3 Finsku po gólu z 59. minuty.

České hokejistky
zdroj: Reuters autor: Brian Snyder

Češky v utkání dvakrát dotáhly vedení soupeřek, potřetí to už nestihly. Ve 12. minutě poprvé vyrovnala Natálie Mlýnková, jež se prosadila už proti Švýcarsku. Klára Hymlárová srovnala na 2:2 v 51. minutě, ale v čase 58:48 rozhodla druhou trefou v utkání Jenniina Nylundová.

S Finkami české hokejistky prohrály i druhý zápas v sezoně, před měsícem jim podlehly v rozhodujícím duelu o prvenství na turnaji Euro Hockey Tour ve Finsku.

Ve čtvrtek budou bronzové medailistky z letošního mistrovství světa hrát v Helsingborgu proti Německu.