Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Hokejisté Pardubic vstoupí do sezony s jasným cílem: Vrátit se do play-off

Pardubice – Hokejisty pardubického Dynama čeká 67. sezona v nejvyšší domácí soutěži. Cíl mají Východočeši i s ohledem na nevydařenou minulou sezonu zcela jednoznačný – vrátit fanouškům z města perníku třaskavé souboje ve vyřazovací části. K dosažení tohoto cíle by mělo pomoci přebudování kádru i kouč Peter Draisaitl, jenž sice přišel k mužstvu již v polovině ledna, ale až nyní s ním měl větší prostor na přípravu.

Radost hokejistů Pardubic
zdroj: ČTK autor: David Taneček

"Máme to v Pardubicích naprosto jasně postavené - chceme divákům nabídnout play-off hokej. Z kteréhokoliv místa (po základní části, pozn. autora). Nechceme prožívat loňský stres, chceme ukázat pokrok pro všechny lidi, kteří naše Dynamo sledují," řekl den před startem nové sezony Draisaitl.

"Všichni v celé organizaci pracujeme na přípravě nové sezony tak, abychom v ní byli silnější. Navýšili jsme rozpočet A-týmu, abychom mohli ve spolupráci s hlavním trenérem sestavit kvalitnější mužstvo dle jeho představ," prozradil generální manažer Pavel Rohlík.

Tradiční klub cítí, že má svým fanouškům co vracet. "To si v celé organizaci moc dobře uvědomujeme. Dynamo je pojem a pro nás všechny je velikým závazkem pracovat pro takový fenomén. Jsme silná a zavedená značka, která touží po sportovním úspěchu. Chceme pokračovat v návratu Dynama na pozice, kam patří," dodal Rohlík.

V kádru došlo k velké obměně. "Sice jsme poslední zápas vyhráli vysoko 6:1, ale ještě máme stále na čem pracovat, i co se týče zabudování nových hráčů," zmínil se Draisaitl o středečním povedeném vystoupení Dynama v Lize mistrů proti Wolfsburgu.

"Přivedli jsme jedenáct nových hokejistů, zapracovali jsme naše mladíky, máme tady kluky z jiných lig a s jinou mentalitou. To ale neznamená, že nejsme schopni uhrát pořádný výsledek," zdůraznil Draisaitl.

Možnost účasti v Lize mistrů, kde měli Východočeši v základní skupině za soupeře vedle německého celku ještě švédskou Frölundu a stále se mohou dočkat postupu, trenéra hodně potěšila. "Je to výborná soutěž, dejme jí šanci. Nevím, kde bych hledal něco špatného. Určitě jsou takové zápasy pro nás daleko prospěšnější, než nastupovat s jinými extraligovými kluby v přípravě," prohlásil Draisaitl.

Sám je rád, že už se od pátku pojede naostro. "Příprava se velmi táhne, vždycky je to dlouhé. Jsem rád, že je již za námi. Vybrali jsme si osm vesměs kvalitních utkání ve velmi vysokém tempu. Jak můžeme být lépe připraveni na extraligu? Všechno je v pořádku," uvedl Draisaitl.

Zápasy půjdou na startu v ostrém tempu. Po středeční Lize mistrů a páteční extraligové premiéře přijdou na řadu domácí klání proti Spartě a úterní zápas v Olomouci. "Doslova před chvílí jsme dohráli základní skupinu Ligy mistrů, nyní se soustředíme na extraligu. Vítám, že start do sezony je takhle našlapaný, konečně to všechno začíná. A víkend ukáže, kam patříme," zakončil Draisaitl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy