Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Útočník Duda nečekaně končí v Litvínově

Litvínov - Útočník Radek Duda nebude pokračovat v angažmá v extraligovém Litvínově. Vedení klubu už se sedmatřicetiletým hráčem nepočítá. Duda přišel na sever Čech v prosinci z Karlových Varů a Litvínov převzal jeho smlouvu, která měla skončit po sezoně 2016/17.

Litvínovský Radek Duda (vpravo) bojuje o puk s Bohumilem Jankem z Hradce Králové
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"Hledali jsme v minulé sezoně hráče pro oživení našeho kádru a byli jsme rádi, že jsme Radka získali. V krizové chvíli nám hodně pomohl, nyní v přípravě na novou sezonu ale chceme jít po dohodě s trenéry jinou cestou," uvedl generální manažer Robert Kysela.

Verva se k tomuto kroku rozhodla po středečním večerním jednání širšího vedení klubu, trenérů A týmu a některých členů představenstva. Bezprostředně po skončení sezony, ve které se loňský extraligový mistr musel mezi elitou zachraňovat až v baráži, přitom obě strany naznačovaly, že bude Duda v Litvínově hrát i nadále.

Odchovanec Sokolova odehrál za Litvínov v sezoně v základní části, skupině o udržení a baráži 37 zápasů s bilancí osmi branek a 17 asistencí. V baráži byl třetím nejproduktivnějším hráčem týmu a členem elitní formace společně s Robinem Hanzlem a Františkem Lukešem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy