Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
V šachu

Spor skončil smírem. Červený žádal odměnu dle smlouvy, Hradec ukazoval na nesplněné fyzické testy

Spor k soudu nejde, obě strany nakonec ustuopily. Záležitost mezi vedením hokejistů extraligového Hradce Králové a bývalým útočníkem tohoto klubu Rudolfem Červeným skončila smírem. Klub uzavřel s třicetiletým hráčem s reprezentačními zkušenostmi dohodu o narovnání.

Útočník Rudolf Červený po střetu v utkání 29. kola s Plzní, z něhož si odnesl otřes mozku
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Červený, který se stal před měsícem posilou finského celku Pelicans Lahti, podepsal loni po návratu ze zahraničí s hradeckým klubem, kde v minulosti dlouhodobě působil, víceletou smlouvu. Vedení Mountfieldu však nebylo spokojeno s jeho výkony. Červený si ve 30 zápasech připsal pět gólů a 11 nahrávek. Vše nakonec vyústilo jeho lednovým odchodem do Komety Brno.

"Jeho odchod je pro nás nepříjemnou záležitostí. Je však potřeba konstatovat, že přišel do týmu jako rozdílový hráč a byl nadstandardně finančně ohodnocen. Naše očekávání nesplnil, poměr cena/výkon nebyl v rovnováze, a proto se vedení několikrát s Rudou a poté i s jeho agentem sešlo, aby společně našli kompromisní řešení v motivační úpravě platu," uvedl tehdy prezident Mountfieldu Miroslav Schön.

"Bohužel Ruda neprojevil sebemenší sebereflexi, a když přišlo Brno s nabídkou na odkup jeho hráčských práv, a to ještě v době, kdy Ruda není zdravotně v pořádku, rozhodli jsme se na nabídku (majitele Komety) Libora Zábranského reflektovat. Sportovní vedení tím přišlo o útočníka, ale dostalo zelenou k tomu, aby si přivedlo kvalitní náhradu ještě do konce přestupního období," dodal Schön.

Červený nechal dohodu o výměně na klubu. "Nic moc jsem nehledal, nechal jsem to na Hradci, s kým se dohodne. Ozvala se Kometa a pár dalších týmů, vyšlo to na Brno," řekl útočník před uzávěrkou přestupního období.

"Vznikl zde spor mezi klubem a hráčem o výši odměn dle hráčské smlouvy, za kterým byly tehdy neuspokojivé výkony hráče a snaha najít kompromisní řešení. Zmiňovaný spor nepřímo souvisí s odchodem Rudolfa Červeného do Brna," uvedl pro ČTK generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Východočeši žalobu stáhli

Smírčí komise svazu pak 12. března rozhodla v hokejistův prospěch, když klubu přikázala uhradit spornou částku z hráčské smlouvy. Východočeši proti rozhodnutí podali žalobu, tu ale nyní vzali zpět. "O výši částky bychom nechtěli hovořit. Obě strany nakonec ze svých pozic ustoupily zhruba o stejnou část," prozradil Kmoníček.

Právník klubu David Jaroš serveru iDNES.cz řekl, že Červený nezvládl testy. "Hráčská smlouva obsahuje ujednání o tom, že pokud hráč nesplní fyzické testy, krátí se mu základní odměna," přiblížil Jaroš s tím, že testy jsou dva. Při každém nesplněném se hráči krátí deset procent od doby, kdy testem neprojde; může tak přijít i o dvacet procent základní odměny.

U Červeného mělo jít o testy v období mezi srpnem 2019 a letošním lednem. "Nějakou část testu nesplnil. Jak, to říkat nechci, ale rozdílný názor měli hráč a klub na to, odkdy a jakým způsobem mají účinky (krácení odměny) platit," uvedl Jaroš.

Prezident Českého hokeje Tomáš Král dohodu přivítal. "V podobných případech vždy upřednostňujeme, pokud se klub s hráčem v rámci platných pravidel domluví na vzájemně přijatelném kompromisu. Řády takový postup umožňují a jsem rád, že toho obě strany využily," prohlásil Král.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy