Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Sparta míří do Plzně. Indiáni se opřou o podporu fanoušků a důraznou hru

Praha - Stejný úkol jako ve čtvrtfinále proti Zlínu stojí před hokejisty Sparty v semifinálové bitvě extraligového play-off s Plzní. Na západě Čech potřebují během víkendu alespoň jednou uspět a vrátit tak na svou stranu výhodu domácího prostředí. Plzeň ale hraje doma skvěle a v předchozích čtvrtfinálových bojích proti Olomouci byla před svými diváky stoprocentní. Přímé přenosy vysílá ČT sport a náš web. V sobotu duel sledujte od 15:40, v neděli od 16:25.

Utkání Plzeň - Sparta
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

Indiáni zaskočili Spartu v úvodním duelu v úterý výhrou 7:3. Ve středu prohrávali už 0:4, ale dokázali snížit na 3:4 a sahali po vyrovnání. Západočeši si nyní uvědomují venkovní sílu Sparty, která vyhrála v Plzni ve vzájemných zápasech čtyřikrát za sebou. "Zkusíme vyhrát, bude to boj," řekl plzeňský útočník Dominik Kubalík. Věří, že mužstvo poženou v domácím prostředí fanoušci. "Doufám, že bude peklo. Naši fanoušci nám vytvořili suprovou atmosféru už v O2 areně. Poženou dopředu a prostě musíme hrát tak, aby bylo vidět, že jsme doma my," doplnil dvacetiletý Kubalík.

Americký útočník Ryan Hollweg, který znepříjemňuje soupeřům hru především svou tvrdostí, si pochvaloval vstup do série v Praze. "Vyhráli jsme venku jeden zápas, to je pro nás skvělé. Budeme dál hrát svou hru a snažit se odvést svou práci na domácím ledě. Sparta je velice kvalitní, což dokázala v základní části. Bude to dlouhá a těžká série," prohlásil Hollweg.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy 2. semifinále Sparta - Plzeň

Sparta vyhrála venku šestkrát za sebou a dvěma vítězstvími ve čtvrtfinálové sérii se Zlínem v nich udělala velký krok k postupu. Získala vedení 3:1 na zápasy a nakonec vyhrála sérii 4:1. "Před zápasy v Plzni nekoukáme dál než na ten první sobotní. Jsme rádi, že se nám povedlo sérii vyrovnat, a chtěli bychom navázat na povedené pasáže ze druhého zápasu. Samozřejmě by bylo skvělé, kdyby se nám povedlo to co ve čtvrtfinálové sérii se Zlínem," prohlásil asistent trenéra Sparty Zdeněk Moták.

Klíčem důraz v brankovišti

Brankář Tomáš Pöpperle si uvědomuje, že se v Plzni může opět série lámat. "Musíme do toho dát všechno a třetí utkání v Plzni vyhrát. Ve Zlíně nás to nakoplo, tak by mohlo i teď," řekl.

Sparta uspěla v domácí odvetě i proto, že zlepšila důraz na brankovišti, v čemž za soupeřem v úvodním utkání zřetelně zaostávala. "Mají tam nějaké Američany i hráče, kteří jsou hodně důrazní. Je to jejich styl a my to o nich víme, ale to je práce beků. Já se musím snažit najít puk a kluci si musí udělat pořádek," doplnil Pöpperle.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy