Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Sparta dál vyztužuje obranu. Na zkoušku přichází urostlý Jurčina

Na krátkou zkoušku míří do hokejové Sparty slovenský obránce Milan Jurčina. Do první reprezentační pauzy, tedy 7. listopadu, si Pražané otestují schopnosti téměř dvoumetrového beka. Jurčina poslední tři sezony strávil v dresu Norimberku a má bohaté zkušenosti z NHL. Minimálně stejně dlouho bude dres Pražanů oblékat jeho krajan Marek Ďaloga, jenž původně na konci srpna podepsal s klubem krátkodobou smlouvu na šest týdnů.

Slovenský obránce Milan Jurčina
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

"Naši beci občas chybují a jsou spíše ofenzivněji ladění než defenzivně, což potřebujeme vyřešit," uvedl kouč Sparty Uwe Krupp. "Milan je zkušený silový hráč s vynikajícími fyzickými parametry, který by měl naší defenzivě pomoci," doplnil sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Téměř dvoumetrový Jurčina hrál naposledy za Norimberk, kde strávil poslední tři sezony, v tomto ročníku dosud nikde nepůsobil. "Sparta je nejpopulárnější tým v české lize. Když jsem se dozvěděl, že je odtud o mě zájem, velice rychle jsme se domluvili na spolupráci," řekl Jurčina.

"Mým úkolem bude zejména využívat svou velikost okolo mantinelů a při hře v oslabení," doplnil bývalý hráč Bostonu, Washingtonu, Columbusu a New Yorku Islanders, jenž si vedle Německa vyzkoušel v Evropě také KHL a nejvyšší soutěže ve Finsku a Švýcarsku.

V NHL nastoupil Jurčina do 430 zápasů základní části a připsal si 81 bodů za 22 branek a 59 nahrávek. Ve 21 duelech play-off dvakrát skóroval. S extraligou má účastník tří olympijských turnajů a pěti světových šampionátů také zkušenosti - po návratu z NHL odehrál v sezoně 2012/13 22 utkání za Chomutov.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy