EURO 2024 Německo

SOUHRN 23. KOLA: Kladno získalo bod v Třinci, na poslední místo se vrátila Mladá Boleslav

Kladno sice v Třinci prodloužilo sérii bez vítězství na osm utkání, získaný bod za porážku 3:4 v prodloužení ale Rytíře odpoutal z posledního místa. Na dno tabulky se vrátila Mladá Boleslav. Bruslaři podlehli na domácím ledě vedoucím Pardubicím 1:4. Sparta si pojistila druhé místo výhrou 3:1 ve šlágru 23. kola nad Litvínovem. Brno přehrálo Plzeň 4:1 a připsalo si doma šesté vítězství v řadě. Hradec Králové prohrával po čtyřech minutách s Olomoucí 0:2, v ofenzivní partii ale nakonec přestřílel Hanáky 5:3. Liberec udolal Vítkovice 2:1 a připravil jim šestou porážku za sebou.

Utkání Mladá Boleslav – Pardubice
zdroj: twitter.com/HCPCE

Sparta porazila Litvínov 3:1, výhru řídili Kousal a Horák

Pražané, kteří vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů, oplatili soupeři porážku z prvního vzájemného zápasu v sezoně. Gólem a asistencí se na tom podílel útočník Pavel Kousal, dvě asistence si připsal Roman Horák. Sparta se doma představila poprvé od 5. listopadu a utkání sledovalo 16 683 diváků, což je největší návštěva v ročníku.

Sparta Praha – HC Litvínov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Kestner (R. Horák, Irving), 52. P. Kousal (R. Horák, Kempný), 60. Konečný (P. Kousal, O. Najman) – 25. Baránek (Koblasa, Abdul). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Axman, Šimánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 16 683.

Bruslaři se po dvou dnech vrátili na poslední místo tabulky

Mladá Boleslav si doma připsala osmou porážku z posledních devíti duelů a ve vzájemných duelech s Pardubicemi neuspěla popáté za sebou. Na úvodní branku Košťálka ještě dokázal reagovat ve 33. minutě v přesilovce Aaltonen, Dynamu ale o dvě minuty později vrátil vedení rovněž v početní výhodě Říčka a lídr extraligy v závěru třetí třetiny dvěma góly vítězství pojistil.

BK Mladá Boleslav – Dynamo Pardubice 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 33. J. Aaltonen (Pyrochta) – 24. Košťálek (L. Sedlák), 34. Říčka (Košťálek), 58. R. Kousal (T. Zohorna), 59. Mandát (Paulovič). Rozhodčí: Šír, Pilný – Kajínek, Klouček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 2956.

Třinec díky Voženílkovi s Pánikem porazil Kladno v prodloužení

Oceláři bodovali v patnáctém utkání v řadě. V čase 61:42 rozhodl svým druhým gólem v zápase Daniel Voženílek. Výhru domácích podpořil dvěma trefami také Richard Pánik. U všech branek Kladna figuroval Eduards Tralmaks (2+1). Kladno prohrálo poosmé za sebou a během této série získalo teprve druhý bod.

Oceláři Třinec – Rytíři Kladno 4:3 v prodloužení (1:2, 1:0, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Pánik (Marinčin), 21. Pánik (A. Nestrašil, J. Jeřábek), 45. D. Voženílek (A. Nestrašil, J. Jeřábek), 62. D. Voženílek (A. Nestrašil) – 4. Tralmaks (Kusý), 17. Tralmaks (Klepiš, Smoleňák), 50. Ticháček (Tralmaks, Martenet). Rozhodčí: Ondráček, Vrba – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. Diváci: 3939.

Hradec se probral z dvojnásobného direktu a otočil zápas s Olomoucí

Třízápasová vítězná série Olomouce skončila v Hradci Králové. V ofenzivní partii smazali domácí rychlou dvoubrankovou ztrátu a o jejich výhře rozhodl v 55. minutě francouzský útočník Jordann Perret, dvěma góly k ní přispěl Kanaďan Evan Jasper.

Hradec Králové – HC Olomouc 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Tamáši (Šťastný), 26. Jasper (Estephan, Lalancette), 29. Eberle (T. Pavelka, Estephan), 55. Perret (Okuliar, Miškář), 60. Jasper (Perret, Jank) – 4. Sirota (Orsava), 4. J. Navrátil, 39. J. Navrátil (Nahodil). Rozhodčí: Hribik, M. Sýkora – Frodl, Hnát. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 3242.

Vítkovice pošesté prohrály a ode dna tabulky je dělí jen skóre

Bílí Tygři po dvou domácích prohrách s Českými Budějovicemi a Spartou opět naplno bodovali a po výhře nad Vítkovicemi zůstávají na pátém místě. Naopak Vítkovice se i nadále trápí, připsaly si už šestou porážku za sebou a v tabulce jsou třinácté se stejným bodovým ziskem jako poslední Mladá Boleslav.

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Bulíř (Flynn, A. Najman), 49. Kelly Klíma (Budík) – 48. Lakatoš. Rozhodčí: T. Veselý, Jaroš – J. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3246.

Kometa vyhrála doma pošesté za sebou, Plzeň přehrála 4:1

Dvěma brankami přispěl k vítězství Brna obránce Daniel Gazda, dvě asistence si připsal Kristián Pospíšil. Indiáni neuspěli v šestém z posledních sedmi vzájemných zápasů, Kometa se díky tomu posunula v tabulce už na šesté místo.

Kometa Brno – HC Plzeň 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Gazda (A. Zbořil, K. Pospíšil), 25. Moses (K. Pospíšil), 38. Gazda (Okál, Ekrt), 59. Zaťovič (Kučeřík) – 30. Zámorský (Mertl). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Zíka, Blažek. Vyloučení: 5:6, navíc Ščotka 5 min a do konce zápasu, K. Pospíšil- Pour oba 5 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6420.