World Triathlon Championship Series 2024

SOUHRN 13. KOLA: Kometa porazila Spartu v nájezdech, Hradec uspěl v přestřelce s Vítkovicemi

Kometa Brno doma vyhrála popáté za sebou, o výhře nad Spartou rozhodl v nájezdech Andrej Kollár. Mladá Boleslav zvítězila v Kladně 4:2 a pojistila si průběžné třetí místo. Na vedoucí Litvínov, který podlehl Třinci v prodloužení, ztrácí Středočeši dva body. Možnost dostat se do čela tabulky nevyužily Pardubice, které rovněž v prodloužení prohrály v Karlových Varech. V Hradci Králové se zrodila letošní rekordní kanonáda, domácí přestříleli Vítkovice 9:7. Liberec porazil České Budějovice 2:1 a ukončil sérii čtyř porážek. Na předposlední Motor se bodově dotáhla Plzeň díky domácí výhře nad Olomoucí.

Utkání Brno – Sparta
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Brno díky Kollárovi uspělo doma popáté za sebou

Kometa zdolala Spartu 2:1 po samostatných nájezdech, Pražané po sérii tří vítězství podruhé za sebou prohráli. Vítězný gól v rozstřelu si připsal slovenský útočník Andrej Kollár, který také v polovině úvodní třetiny odpověděl na přesilovkovou trefu Filipa Chlapíka a vyrovnal na 1:1.

Kometa Brno – Sparta Praha 2:1 po nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Kollár (Jedlička), rozhodující nájezd Kollár – 9. Chlapík (Hyka). Rozhodčí: Stano, Vrba – Blažek, Lederer. Vyloučení 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Třinec zabral po třech porážkách, v prodloužení rozhodl Adámek

Hokejisté mistrovského Třince porazili doma vedoucí Litvínov 3:2 v prodloužení a zabrali po sérii tří porážek. Oceláři si pomohli 47 střeleckými pokusy na branku. Premiérovou trefu v sezoně vstřelil útočník Michal Teplý. V prodloužení pak rozhodl ze samostatného úniku obránce Marian Adámek.

Oceláři Třinec – HC Litvínov 3:2 v prodloužení (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Sikora (Teplý, L. Hudáček), 35. Teplý (Smith, J. Jeřábek), 62. Marian Adámek (Daňo) – 1. M. Pekař (Baránek, Sandberg), 18. D. Kaše (O. Kaše). Rozhodčí: Šír, Cabák – Hlavatý, Axman. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 4740.

Energie zdolala Pardubice, v nastavení rozhodl Reunanen

Karlovy Vary zvítězily nad Pardubicemi 2:1 v prodloužení a zabraly po dvou duelech bez bodů. Doma uspěla Energie potřetí za sebou. Po 43 sekundách nastavení rozhodl finský obránce Tarmo Reunanen. Dynamo dokázalo bodovat posedmé za sebou, potřetí z toho ale prohrálo.

Energie Karlovy Vary – Dynamo Pardubice 2:1 v prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Čihař (O. Beránek, Reunanen), 61. Reunanen (O. Beránek) – 59. T. Zohorna (Smejkal, Červenka). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Gerát, Brejcha. Vyloučení: 3:4, navíc R. Kousal (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4830.

V Hradci Králové padlo 16 branek

Nevídanou přestřelku nabídl zápas mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi. Padlo v něm dohromady 16 gólů a oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení. Poslední obrat patřil Východočechům, kteří po výsledku 9:7 zaznamenali už sedmé domácí vítězství v řadě.

Hradec Králové – HC Vítkovice 9:7 (2:3, 3:3, 4:1)

Branky a nahrávky: 12. Tamáši, 20. McCormack (Freibergs, Pour), 23. Perret (Tamáši, T. Pavelka), 25. Miškář (Šťastný, Tamáši), 39. Šťastný (Miškář, Pláněk), 47. Dmowski (T. Pavelka, Bunnaman), 49. T. Pavelka (Jergl), 55. Batna (McCormack, Pour), 58. Perret – 4. Yetman (Nellis, Auvitu), 7. M. Kalus (Košťálek, Abdul), 18. Auvitu (Nellis, Roberts Bukarts), 30. Abdul (Yetman), 30. Barinka (P. Zdráhal, M. Kalus), 31. Nellis (Mikuš, Abdul), 59. Percy (M. Kalus, Barinka). Rozhodčí: Ondráček, Pilný – Klouček, J. Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3982.

Bílí Tygři ukončili sérii proher

Liberec porazil České Budějovice 2:1. Bílí Tygři přerušili sérii čtyř porážek, které utrpěli při šňůře venkovních duelů, a na domácí led se vrátili vítězně. Naopak Motor nedokázal ani v šestém vystoupení venku v sezoně bodovat. V 51. minutě rozhodl útočník Michal Bulíř.

Bílí Tygři Liberec – Motor České Budějovice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. M. Ivan (J. Vlach, Faško-Rudáš), 51. Bulíř (Flynn) – 32. Štencel (Gulaš). Rozhodčí: Mrkva, Kika – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 5296.

Indiáni se díky Pulpánovi bodově dotáhli na Motor

Plzeň ukončila proti Olomouci šestizápasovou sérii porážek. Hosté sice ještě po polovině utkání drželi dvoubrankové vedení, střelecky výrazně aktivnější domácí ale do konce druhé třetiny srovnali a v čase 55:28 rozhodl o první plzeňské výhře od 29. září Lukáš Pulpán. Zkušený host ze Sokolova z pozice obránce gólově udeřil dvakrát. Ozdobil tak svoji obnovenou premiéru v dresu Západočechů nečekanou střeleckou produkcí.

HC Plzeň – HC Olomouc 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branka a nahrávky: 34. Pulpán (Holešinský, Klepiš), 40. Schleiss (Zámorský, Holešinský), 56. Pulpán (Mertl, Lev) – 13. Orsava (P. Musil, Kunc), 22. Plášek (Sirota). Rozhodčí: Zeliska, Květoň – Šimánek, Rožánek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4236.

Kladno bez Jágra poprvé doma nebodovalo

Hokejisté Kladna prohráli s Mladou Boleslaví 2:4 a poprvé v sezoně na domácím ledě vyšli bodově naprázdno. V sestavě jim scházela nemocná legenda Jaromír Jágr. Hosté ve středočeském derby uspěli počtvrté v řadě a vyhráli počtvrté z posledních pěti kol.

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Smoleňák (Melka, Jarůšek), 34. Ticháček – 13. Junttila (Buchtele), 25. Lintuniemi (Skalický), 26. Dvořáček (Gewiese, Z. Doležal), 60. Buchtele (Skalický). Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Špůr, Lhotský. Vyloučení: 2:5, navíc Melka (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4206.