Následuje
MS 2020 USA

Růžička: Liberec je silné mužstvo, ale pokusíme se jít dál

Chomutov – Vladimír Růžička opět prokázal, že mužstva pod jeho vedením teprve v play-off naplno rozkvétají, a to bez ohledu na jejich papírovou sílu. Chomutovské Piráty dovedl po výhře 4:2 na zápasy do semifinále přes hvězdami nabitý Třinec a věří, že ani semifinále nemusí být pro Piráty konečná.

Trenér Chomutova Vladimír Růžička
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

"Na tým jsem hrozně pyšný, musím před klukama smeknout klobouk. Nechali tam všechno. A je vidět, že ten tým má velkou sílu. Je příjemné, že jsme to zvládli, protože jsem věděl, že ani za stavu 3:1 v sérii není nic rozhodnuté," řekl Růžička po pátečním šestém utkání, které jeho svěřenci vyhráli 5:3. "Ale hraje se dál, nic nekončí. Uvidíme, kam může tento tým dojít. Liberec je strašně silné mužstvo, pokusíme se jít dál, ale to se všechno teprve uvidí," okomentoval dalšího soupeře.

Chomutovští potřebovali po prvním neproměněném mečbolu nutně uspět, při případném sedmém duelu na ledě soupeře by se jim nedýchalo vůbec snadno. "Věděli jsme, že nás doma čeká zase těžké utkání. Třinec hraje dobře, je silný a má výborné hráče dopředu i beky, co chtějí útočit. Bohužel jsme udělali chyby a dostali góly, zápas se pro nás nevyvíjel dobře," hodnotil duel olympijský vítěz z Nagana.

"Od druhé třetiny jsme si jen řekli, že to trochu otevřeme. S tím, že buď dostaneme hodně, nebo na soupeře trochu zatlačíme. Gól na 2:3 nás trochu postrčil. Myslím, že rozhodující gól zápasu byl, kdy to tam vzal David Skokan jejich hráči a 11 vteřin před koncem druhé třetiny vyrovnal na 3:3," dodal třiapadesátiletý Růžička.

Klíčovým momentem celé série byl z jeho pohledu jednoznačně nejlepší možný vstup, když Piráti vyhráli oba úvodní duely na ledě Třince. "To myslím, že bylo hodně zásadní. Hokej je i o štěstí a o smůle. Dnes dal soupeř tyčku a místo toho, aby vedl 4:2, tak my jsme pak vyrovnali na 3:3. Tam jsme to štěstí měli," nezastíral Růžička.

Sestřih a ohlasy 6. utkání Chomutov - Třinec

Nemyslí si, že by jeho svěřenci Třinec v něčem vysloveně předčili. "Každopádně vynikající formu má Jánko Laco, myslím, že nehrajeme špatně vzadu. Odvíjí se to od toho, že mužstvo je hodně bojovné a semknuté, kluci tady mají velmi dobrou partu a myslím, že to pak v takhle vyrovnaných utkáních rozhoduje," přemítal Růžička.

Důležitým faktorem však je také to, jak Severočeši zvládli těžkou sérii po fyzické stránce. A to s pětizápasovou bitvou v předkole s Mladou Boleslaví v nohou. "Jsem z toho docela až překvapený, co naši hráči vydrželi. Jsou trénovaní, velice dobře kondičně připravení a vydrží toho vážně hodně, ale je to také o hlavě. Když se vyhrává, mužstvo to nakopne," konstatoval Růžička.

Domnívá se, že zásadní pro restart Pirátů ve vyřazovacích bojích byla skutečnost, že úvodní dva zápasy předkola s Mladou Boleslaví jeho celek neprohrál doma pouze těsně, ale skončily shodně debaklem (1:7 a 1:6). "Tím, že to nebylo jen něco jako 1:2, 2:3, ale bylo to naopak opravdu hodně špatné, hodně inkasovaných gólů, tak jsme všichni věděli, že to je špatně. Dodnes si nikdo neumí moc vysvětlit, co se vlastně stalo. Ale důležité bylo, že i tak jsme uhráli postup," připomněl Růžička. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy