Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Primárním cílem bylo dohodnout se s Vítkovicemi, neváhal Polák nad návratem

Už se chtěl přesunout domů a v Česku byla první volbou Ostrava. Obránce Roman Polák měl o přesunu ze zámoří do Vítkovic jasno. Odchovanec klubu se ale vrátí až po konci angažmá v Dallasu, kde má ještě platnou smlouvu. Záležet bude na tom, zda se sezona NHL dohraje.

Roman Polák
zdroj: ČTK/AP autor: Frank Franklin II

"Musím říct, že Vítkovice byly vždycky číslo jedna. Takže rozhodování bylo celkem jednoduché. Pak samozřejmě, kdyby to nevyšlo, tak potom tam byly v úvahu jiné kluby. Například Třinec, kdy jsem byl v kontaktu s panem Peterkem celou dobu. On taky čekal na to, jak se rozhodnu. Ale jak už jsem řekl, primárním cílem bylo dohodnout se s Vítkovicemi. A to se povedlo," pochvaloval si Polák.

Na definitivní návrat si ale musí ještě počkat, protože je stále vázán smlouvou v Dallasu. A texaského klubu se týkají plány vedení NHL na dohrání sezony, přerušené pandemií koronaviru. Defenzivně laděný obránce připustil, že sám přesně neví, na čem je. I proto, že prozatím nebylo oznámeno přesné datum, kdy se má NHL znovu rozběhnout.

Je nám líto, video expirovalo.
Obránce Polák míří z Dallasu do Vítkovic

"Jsem tam pořád smluvně vázán, mám tam ještě nějaké povinnosti. Ty se musí splnit. Jestli se tam budu muset vracet, tak se tam vrátím a dohraju to. A potom nastoupím rovnou tady ve Vítkovicích. Pokud by se tedy dohrávalo a pokud se nic nezmění, tak pravděpodobně začnu za mořem," vysvětlil Polák.

V čem budí systém play-off NHL rozpaky? A je nový hrací formát vůbec spravedlivý? Poslechněte si Hokej fokus podcast:

Rychlý návrat na led bude problematický

Nezastírá ale, že je pro něho velmi těžko představitelné navázat po tak dlouhé odmlce rovnou bitvami o Stanley Cup. "Popravdě si to představit nedokážu a ani nechci, a vůbec mě tahle představa trošku děsí. Ne že bych byl nejstarší, ale přece jen jsem starší ročník a ta příprava trochu trvá a je specifická. Tady to je takové trošku vězení, jak už jsem to jednou vzpomněl. Čas na tu přípravu není takový a hrozí zranění," řekl Polák.

Dokončovat přerušenou sezonu z jeho pohledu nedává příliš smysl. "Co se týče hráčů, tak si myslím, že to moc smysl nedává, protože pokud jde o nějaký formát čtyřiadvaceti týmů a další sezona má začít někdy v lednu, tak ti kluci, kteří nejsou v tom turnaji play-off, nebo jak bych to nazval, budou mít asi deset měsíců pauzu a začnou až v lednu," připomněl Polák, jaký může být osud sedmičky mužstev, jimž sezona skončila.

"A ostatní zase budou mít pauzu jen šest týdnů, nebo já nevím. Já kdybych nastoupil, tak pak půjdu rovnou do Vítkovic, rovnou přiletím a rovnou naskočím ve Vítkovicích do soutěže. Za hráče to vůbec žádný smysl nedává, na druhou stranu za majitele klubů a za NHL to asi smysl dává, když po tom tak moc pořád touží," dodal Polák.

Vítěz letošního Stanley Cupu bude vnímán jinak

Dohrání sezony pro něho může představovat poslední šanci na zisk Stanley Cupu, ale hlavu si s tím příliš nezatěžuje. "Samozřejmě že kdyby se to vyhrálo, bylo by to super a krásný pocit. Ale na druhou stranu já jsem byl ve finále Stanley Cupu. A když se to pak prohraje a vy skončíte teoreticky druzí, ale nic jste nevyhráli, a přitom tam byli celou tu dobu, je to naopak strašně velké zklamání," připomněl Polák čtyři roky starou zkušenost se San Jose. Sharks tehdy ve finále prohráli s Pittsburghem 2:4 na zápasy.

"Navíc si myslím, že této sezoně se nebude přikládat takový důraz. Prostě i o tom týmu, který Stanley Cup letos vyhraje, se bude říkat, že to není opravdový Stanley Cup, že to nebyla ta opravdová základní část a opravdové finále, protože teď to opravdu může vyhrát každý. A naopak týmy, které mají více mladých a rychleji se do toho dostanou, mají větší šanci na úspěch," namítl Polák.

Těší ho, že v týmu Ostravanů narazí na známá jména. Kádr posílili Zbyněk Irgl s Lukášem Krenželokem, novými tvářemi na manažerských postech jsou Roman Šimíček a Patrik Rimmel.

"To je jeden z důvodů, abych se i já vrátil zpátky. Protože je vidět, že je tady zájem o ten ostravský hokej a vrátit sem tváře, které tady hokejově vyrostly. I to mi pomohlo v rozhodování se vrátit do Vítkovic. Myslím, že když se vracejí kluci zpátky a chtějí hrát, je to pro klub super. Myslím, že je to super postavené a můžeme překvapit," řekl Polák.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy