Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Vítaná posila pro Vítkovice. Do ostravského klubu se vrátí Polák

Jeho návrat do Vítkovic byl jedním z hlavních cílů nového sportovního ředitele klubu Romana Šimíčka. Po útočnících Zbyňku Irglovi a Lukáši Krenželokovi se do Ostravy přesune také další odchovanec, obránce Roman Polák, a to po skončení smlouvy v NHL v týmu Dallas Stars. Polák se s rodným klubem předběžně dohodl na tříleté spolupráci.

Roman Polák (vpravo) v dresu Dallas Stars
zdroj: ČTK/AP autor: Tony Gutierrez

"K návratu do Česka mě vede nejen ta hokejová stránka, ale také ta rodinná. Už jsem pochopil, že je čas se vrátit. Teď na to přišlo. Bohužel zrovna takhle špatně, že je ta situace trochu jiná. Ale i s manželkou jsme se rozhodli, že v NHL už nebudu pokračovat a zůstaneme doma," uvedl Polák.

Ostravský rodák Polák podepsal před rokem se Stars jednoletý kontrakt s příjmem 1,75 milionu dolarů, po jehož vypršení se stane nechráněným volným hráčem. Vedení NHL ale stále věří, že se sezonu pozastavenou v březnu kvůli pandemii koronaviru podaří dohrát. A Dallas je mezi 24 týmy, jichž se mají vyřazovací boje o Stanley Cup týkat.

Je nám líto, video expirovalo.
Obránce Polák míří z Dallasu do Vítkovic

Pro sezonu 2020/2021 už je Polák závazně domluvený ve Vítkovicích. "Roman je pořád hráčem Dallasu, takže s námi prozatím nemohl podepsat hráčskou smlouvu. Dohodli jsme se ovšem, že po splnění všech povinností, které Romanovi vyplývají z jeho dosud platného kontraktu v NHL, se stane hráčem Vítkovic. A mám velikou radost, že jsme se dohodli na dlouhodobém kontraktu," uvedl Šimíček.

O návrat ostříleného beka usilovali Vítkovičtí od skončení minulé sezony. "Byli jsme s ním v pravidelném kontaktu, ať už šlo o mě, majitele Aleše Pavlíka nebo trenéry A-mužstva. V klubu mezi námi byla jednoznačná shoda, že hráče Romanových kvalit a zkušeností musíme získat. Mám radost, že se nám to podařilo," dodal Šimíček.

Pomůže Vítkovicím uzavřená extraliga? Poslechněte si Hokej fokus podcast:

Účastník olympijských her, mistrovství světa i Světového poháru odehrál v sezoně 41 zápasů a připsal si čtyři nahrávky. Bilanci v základní části NHL posunul na 806 startů a 140 bodů za 26 gólů a 114 asistencí. V play-off přidal za 71 utkání čtyři přihrávky. Vedle Dallasu hájil také barvy St. Louis, Toronta a San Jose, s nímž si v roce 2016 zahrál i finále Stanleyova poháru.

"Poly je profík v každém slova smyslu. Má obrovské zkušenosti a obrovské kvality. Počítáme s tím, že bude cenným článkem nejen na ledě, ale také v kabině, a je jasné, že se stane velkou osobností našeho aktuálního týmu, ostravského sportu i celkově extraligy," uvedl Šimíček.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy