Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Kovář a Holland si za fauly nezahrají dva zápasy čtvrtfinále, Forman jeden

Nebezpečný faul kolenem se hokejistovi Vítkovic Lukáši Kovářovi nevyplatil. Za zákrok ve středečním čtvrtfinále play-off extraligy proti Kometě Brno dostal obránce zákaz startu ve dvou zápasech. Dvouzápasový distanc dostal i obránce Komety Rhett Holland za sekání. Jedno utkání nuceně vynechá Miroslav Forman ze Sparty za faul ve čtvrtečním čtvrtfinálovém duelu proti Třinci. Všichni navíc musí zaplatit pokutu ve výši deseti procent měsíční mzdy. O rozhodnutí předsedy disciplinární komise Viktora Ujčíka informovala Asociace profesionálních klubů ledního hokeje na Twitteru.

Utkání Vítkovice – Brno
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Kovář ve čtvrtém utkání série ve 49. minutě zasáhl nešetrně kolenem Eduarda Šalého, osmnáctiletý útočník Komety se pak jen ztěžka zvedal z ledu. Vítkovický hráč dostal od rozhodčích dvouminutový trest. 

Holland byl dodatečně potrestán za situaci ve 32. minutě, kdy se ohnal vysokou hokejkou po Mariu Grmanovi. Od rozhodčích dostal menší trest za sekání.

Brno dramatický zápas plný šarvátek vyhrálo 2:1 a vyrovnalo na 2:2 na zápasy. Disciplinární komise na základě podnětů klubů řešila i další zákroky. Vítkovice chtěly, aby byli dodatečně potrestáni také Radek Kučeřík, Lukáš Horký a Kristian Pospíšila. Brno požadovalo zastavení činnosti pro Petera Kriegera.

Forman byl ve čtvrtek vyloučen již v 9. minutě, kdy zasáhl hokejkou třineckého obránce Mariana Adámka do slabin. Dostal trest na pět minut a do konce utkání.

Sparťanský útočník nesmí nastoupit dnes, kdy série pokračuje v Třinci za stavu 2:1 na zápasy pro hosty. Kovář a Holland kvůli dodatečnému trestu přijdou o sobotní duel ve Vítkovicích i šesté utkání, které se bude hrát v pondělí v Brně. Do sestavy se mohou vrátit v případném rozhodujícím sedmém zápase série.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články