Následuje
MS 2020 Německo

Karlovy Vary znovu prohrály, od Plzně utržily debakl 0:6

Karlovy Vary - Ani napočtvrté se nepodařilo novému trenérovi Karlových Varů Peteru Oremusovi zaznamenat se svým mužstvem bod. Energie prohrála v západočeském derby s Plzní vysoko 0:6, když třikrát inkasovala v přesilovce, dvakrát se prosadili jak Nicholas Johnson, tak Ondřej Kratěna. Vary tak zůstanou na poslední příčce, na místa zajišťující předkolo play-off nyní ztrácejí už jedenáct bodů, desáté Vítkovice mají navíc tři zápasy k dobru.

Utkání Karlovy Vary - Plzeň
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

V západočeském derby byla od úvodního vhazování aktivnější a sebevědomější Plzeň. První větší příležitosti si po sobě vytvořil v sedmé minutě Kubalík, ale gólman Habal byl na místě. Na druhé straně pozornost Machovského domácí prověřovali jen střelami z uctivé vzdálenosti. Svou aktivitu v úvodním dějství zúročil Kubalík v 18. minutě při vyloučení Rohana, kdy zužitkoval přihrávku Indráka po rychlé akci na jeden dotek.

I v prostřední části si hosté udržovali přehled i herní převahu a jejich útoky domácí zastavovali jen za cenu faulů. Při vyloučení Tomáše Rachůnka využil početní výhodu ve 29. minutě Johnson po nezištné nahrávce Lva. V pohodě hrající Plzeň mohla o několik chvil později skóre navýšit - velkou příležitost Poletína zmařil výborným zákrokem Habal.

Ve 39. minutě se však skóre ve prospěch Škody přece jen měnilo. V přečíslení dvou na jednoho po Preisingerově příhře dotlačil puk za brankovou čáru Hossa. Rozhodčí si ještě nechali trefu posvětit od kolegy u videa.

Sestřih a ohlasy utkání Karlovy Vary - Plzeň

Demolice zástupců lázeňského města pokračovala i v závěrečné třetině. Při vyloučení Haščáka a Zadražila dostala Plzeň ve 43. minutě příležitost hrát 91 vteřin přesilovku pět na tři, kterou už po půlminutě využil Johnson. Na ledě v tu chvíli existovalo již jenom jedno mužstvo. Jediné dílčí vítězství na ledě dosáhl Haščák, který v pěstním souboji ve 48. minutě položil na led Jeřábka. Další branku - dokonce v oslabení - vstřelil Kratěna, který tím dosáhl na 300. branku v extralize.

Poslední Karlovy Vary kapitulovaly ještě v 59. minutě, kdy svůj druhý a celkově šestý gól v zápase dal před brankou zcela osamocený Kratěna. Výrazně nespokojení domácí diváci vyprovodili svůj tým při odchodu do šatny hromovým pískotem a urážkami. 

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 18. Kubalík (Indrák, J. Jeřábek), 29. Johnson (Lev), 39. Hossa (Preisinger), 43. Johnson (Lev, Kadlec), 49. Kratěna, 59. Kratěna (Johnson). Rozhodčí: Hodek, Hejduk - Frodl, Belko. Vyloučení: 9:7, navíc Hossa (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 5153.

Karlovy Vary: Habal - J. Tomeček, Bičánek, Benák, Sičák, Harant, Rodney, Weinhold - T. Rachůnek, Marosz, I. Rachůnek - Tomeček, Bulík, Haščák - Koblasa, Zadražil, Vachovec - Gorčík, Kverka, T. Rohan. Trenéři: Oremus a Mlejnek.
Plzeň: Machovský - J. Jeřábek, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Kubka, Pulpán - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Johnson - Schleiss, Preisinger, Hossa - Hollweg, Lev, Poletín. Trenéři: M. Straka a Čihák. 

Peter Oremus (Karlovy Vary): "Nacházíme se ve velice složité a těžké situaci, kterou jsme tu měli již před týdnem. A během něj jsme klesli ještě níž. Hrál jsem derby jako hráč i jako trenér, ale takový přístup, jaký dnes hráči předvedli, nenese žádná kritéria na českou extraligu. Musíme něco udělat, aby každý hráč, který je v kabině, bojoval za Vary jak se má a ne tak jako dnes."
Michal Straka (Plzeň): "Z naší strany to byl dnes výborný zápas. Řekli jsme si po utkání v Chomutově, že musíme začít sami od sebe. Dnes jsme nedostali žádný gól v oslabení, dokonce se nám jeden podařilo dát, využili jsme tři přesilovky, dali do brány Machovského a ten vychytal nulu. Všechno se nám dnes povedlo a jsme za to samozřejmě rádi." 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy