Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Reprezentovat je pro nás nejvíc

Hořava se rozhodl skončit na lavičce Sparty, chce jít do zahraničí

Spartu dovedl k vítězství v základní části a v play-off až do sedmého semifinálového zápasu, přesto se rozhodl Miloslav Hořava skončit na střídačce Pražanů. Devětapadesátiletý trenér se totiž chce pokusit najít zahraniční angažmá a jak přiznal v rozhovoru pro Deník Sport, hlavním důvodem je české hokejové prostředí, ve kterém už dále nechce působit. Zůstat ve Spartě by ale měl Josef Jandač, který tým vedl spolu s Hořavou v rovnocenném trenérském tandemu.

Trenér Miloslav Hořava na lavičce Sparty
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"S Pepíkem Jandačem a se Spartou jsem se domluvil, že pokračovat nebudu. Řekl jsem jim svoje důvody, oni je chápou. Budu se snažit jít ven. Zkusím to a budu hledat, byť ta šance je hrozně malá. Náš hokej samozřejmě nemá takový zvuk a trenérů, jako jsem já, jsou venku mraky. Mám poslední šanci ve svém věku se někam dostat. Pokud to vyjde, budu rád, pokud ne, nedá se nic dělat," řekl deníku Sport Hořava, který má z minulosti za sebou zahraniční trenérské štace ve švédském MODO Hockey a německém Wolfsburgu.

Je nám líto, video expirovalo.
Hořava končí ve Spartě

Hořava, jenž dal v minulosti již několikrát najevo nespokojenost s poměry v českém hokeji, přiznal, že ho rozladilo dodatečné potrestání obránce Davida Němečka, který nemohl zasáhnout do klíčové sedmé bitvy, v níž mohla Sparta jako první v historii play-off domácí nejvyšší soutěže dokonat obrat na 4:3 po úvodních třech porážkách. Viděl za tím kamarádskou výpomoc libereckému kouči Patriku Augustovi ze strany šéfa disciplinární komise Viktora Ujčíka.

Co čeká Spartu po vyřazení v semifinále play-off? Poslechněte si Hokej bez červené – podcast s Robertem Zárubou:

"Ujčík je kámoš s Augustou. Znají se z Jihlavy, byli spolu v Boleslavi. Pro mě je to celé naprosto nepřijatelné. Kdybychom normálně prohráli, uznám, že Liberec byl lepší. Ale tohle jsem neskousnul a hodně dlouho neskousnu. Mělo to vliv na nás na všechny. Ujišťovali jsme se, že tomu nepodlehneme, zkusili jsme si s hráči navzájem pomoci. Ale promítlo se to na nás. Všichni jsme cítili, že to je podvod," prohlásil Hořava, byť zároveň přiznal, že Sparta odehrála sedmý zápas špatně.

"Proto je ten náš hokej tam, kde je. A je to pořád stejný dvacet let. Do toho vidím, jak ve stejný den zařízla Boleslav v Třinci. Úplně to samý. A co se stane? Nic se nestane, pojedeme dál. Už v minulosti jsem si párkrát usmyslel, že to řeknu naplno a budu kritický. Nestalo se vůbec nic. A mě už to nebaví. Mě baví hokej, ale nebaví mě tyhle věci. Tohle neskousnu, to nejde. A kvůli tomu jsem řekl, že tady pokračovat nebudu," řekl Hořava.

Sparta: Rozhodnutí Hořavy nám radost nedělá

"Máme za sebou těžkou a hodně unikátní sezonu. Jsem si jistá, že ji s odstupem několika málo dní budeme hodnotit jako úspěšnou. Oba trenéři na tom mají velký podíl. Proto nám samozřejmě rozhodnutí Miloše Hořavy nedělá radost, ale nezbývá nám, než mu poděkovat za odvedenou práci a popřát štěstí v zahraničním angažmá," uvedla generální ředitelka klubu Barbora Snopková Haberová.

Jak bude nově vypadat obsazení střídačky, to slavný klub ještě nepotvrdil. Dvaapadesátiletý Jandač by ale měl být součástí trenérského týmu. "Na složení trenérské dvojice pro příští sezonu pracujeme. S Pepou Jandačem samozřejmě jednáme. Chceme pokračovat v práci na zisku mistrovského titulu," řekl sportovní ředitel Petr Ton.

Spartu, v níž Hořava působil již od konce října 2010, ale také jen do závěru sezony, převzal loni na začátku února po odvolaném Uwem Kruppovi. Jen pár dnů nato se domluvil na spolupráci s Josefem Jandačem.

Pod jejich vedením vyhrála Sparta poprvé od roku 2014 základní část, ambice na první titul od sezony 2006/07 ale nenaplnila. Přestože sparťané v semifinálové sérii s Libercem dotáhli manko 0:3 na zápasy, prohráli ve čtvrtek doma rozhodující sedmý duel 1:2.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy