Následuje
SP Česko

Duda dostal druhý padák v sezoně, v Chomutově skončil

Chomutov – Už druhý předčasný konec v klubu v této sezoně prožívá hokejový útočník Radek Duda. Loňský druhý nejproduktivnější hráč extraligy se ještě před sezonou stal nepotřebným ve švýcarské Ženevě a nyní s třiatřicetiletým hráčem ukončil spolupráci i Chomutov.

Radek Duda
zdroj: piratichomutov.cz

"Radkovo působení nenaplňovalo naše očekávání," řekl generální manažer klubu Jaroslav Veverka na adresu hráče. Duda se nestal lídrem týmu, jak si na severu Čech představovali, a tak si musí útočník balit kufry. "Už v minulosti jsem se vyjádřil tak, že v naší organizaci budou působit jen hráči, kteří za Piráty opravdu chtějí hrát a bojovat na maximum," uvedl Veverka. Zkušený hráč, který má za sebou řadu excesů, to podle něj nesplňoval.

Duda odehrál za Chomutov 18 zápasů, ve kterých vstřelil dvě branky a přidal jedenáct asistencí. Byl třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. Lepší bilancí se mohou pochlubit jen David Hruška a posila ze zámořské NHL Michael Frolík.

"Nabízela se i varianta Radkova trejdu do jiného klubu. Společně jsme se však naprosto v klidu a bez emocí dohodli na ukončení smlouvy," dodal Veverka na adresu bývalého hráče Sparty, Slavie, Českých Budějovic nebo Plzně. Duda ale působil i v zámoří, Rusku, Finsku, ve Švédsku nebo Švýcarsku.

Chomutov je aktuálně v tabulce desátý, v posledních pěti zápasech ale nedokázal vyhrát v normální hrací době. Piráti získali jen čtyři body za výhru po samostatných nájezdech a dva penaltové nezdary.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy