Následuje
Volejbalový magazín

Chomutovské vzkříšení pokračuje. Už bych v to ani nevěřil, směje se Růžička mladší

Třinec – Senzační druhé vítězství na ledě Třince si připsal Chomutov, který už byl po úvodních debaklech 1:7 a 1:6 zralý na vhození ručníku do ringu. Tým Vladimíra Růžičky ale předvedl neskutečný obrat, který teď ještě korunuje vedení 2:0 ve čtvrtfinálové sérii s jasně favorizovaným Třincem. O druhé čtvrtfinálové vítězství se přitom postaral v 77. minutě zápasu mladší z Vladimírů Růžičků.

Vladimír Růžička střílí vítězný gól do sítě Třince
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Chomutov prošel v play-off skoro až zázračným zmrtvýchvstáním. Před týdnem byl proti Mladé Boleslavi na pokraji vyřazení z předkola, po osmi dnech dnes ale zapsal páté vítězství za sebou.

"Neměl bych to říkat, ale mě by už nenapadlo, že předkolo by se dalo otočit. Byl jsem trošku skeptický, ale ukázali jsme, že máme sílu. Sem jsme jeli s pohodou. Extraliga je hrozně vyrovnaná a potvrdilo se to. Budeme se soustředit na první domácí zápas, vůbec nic není hotovo," řekl Růžička.

Podle něj je důležité, že se tým může opírat o gólmana. "V play-off to není o tom, jak hrajete, potřebujete vyhrávat zápasy. Oni mají větší převahu, my zase dobře bráníme. Oni šance mají, ale nám bezvadně chytá Janko Laco, ten je strůjce všeho. Říkal jsem to během sezony už asi stoosmdesátkrát, ale máme skvělou partu a bojujeme jeden za druhého," řekl Růžička.

Syn kouče Pirátů se v 77. minutě v přesilovce protáhl po pravém křídle a ranou pod vyrážečku prostřelil třineckého gólmana Šimona Hrubce. "Jel jsem ze strany sám. Už jsem si říkal, že to musím vzít na sebe, protože já Hrubcovi nemůžu dát gól. Byla to hezká akce, jsem rád, že to tam i spadlo. Tak jsem si schoval i puk," řekl Růžička.

Růžička složil zdárný reparát takřka z identické situace, kterou o pár minut dříve v prodloužení neproměnil. "Zkoušel jsem to cpát mezi nohy, ono to vyjelo a zůstalo to stát na brankové čáře. Už jsem si říkal, že mu (Hrubcovi) snad gól nikdy nedám. Tak jsem rád, že se to povedlo. Už jsem si říkal, že to prostě musím propálit, jinak si propálím sám hlavu," usmál se chomutovský útočník.

Piráti trhají papírové předpoklady skvělými přesilovkami. V prvním utkání v nich dali oba góly, dnes tři ze čtyř. "My jsme se na to v přípravě ale nějak zvlášť nesoustředili. Jen jsme si řekli, že to musíme hrát stejně, protože nám to šlo i v základní části. Jsem rád, že nám to zatím jde," řekl Růžička.

Efektivita v početní výhodě Severočechy vrátila do zápasu. Za stavu 1:3 byli pod velkou ofenzivou Ocelářů. Růžička prý ale pořád věřil, že zápas není prohraný. "Nebyl jsem tolik skeptický, protože celou sezonu jsme dokázali otáčet zápasy. Stačí jedna šmudla a je to zpátky. To se ukázalo. Opticky asi byli oni lepší, ale na to se nehraje," řekl Růžička.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy