Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Chomutov má tradiční cíl: minimálně předkolo play-off

Chomutov – Hokejisté Chomutova nespřádají žádné smělé plány, rádi by zopakovali alespoň účast v předkole play-off. Musejí se však vypořádat s faktem, že už je na pouti za vyřazovacími boji nepotáhne ofenzivní eso Roman Červenka. Člen reprezentačního týmu pro Světový pohár odešel do švýcarského Fribourgu.

Radující se Chomutov
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Cíl mají Piráti shodný jako před rokem. "Rádi bychom pod sebe dostali čtyři mužstva. Ale před každým máme respekt. Víme, že to bude těžké, a musíme na tom pracovat," uvedl kouč a zároveň sportovní manažer Vladimír Růžička starší.

Připustil, že ve vyrovnaném extraligovém pelotonu nemá představu, o které čtyři kluby by mělo jít. "Liga se vždycky nějakým způsobem vyvine. Všechny týmy budou dobře připravené a plno z nich bude mít podobný úkol jako my. Nečeká nás nic lehkého. Věřím, že hráči nechají na ledě všechno," prohlásil Růžička.

Navázat na výkony na domácím ledě a zlepšit hru venku

V minulém ročníku se Severočeši mohli opřít o výborné výsledky v domácím prostředí, kde byli třetí za suverénními lídry Spartou a Libercem. "Ta bilance byla hodně dobrá. Musím říct, že mě samotného to překvapilo. Na druhou stranu souhlasím, že bilance venku byla špatná. Tu musíme zlepšit. Venku musíme hodně zlepšit obrannou hru a víc chodit do koncovky. Bez dvou, tří gólů vyhrát nemůžete," uvedl Růžička.

Ve výkonech svých svěřenců spatřuje stále rezervy. A to prakticky ve všem. "Ať už se bavíme o útočné hře, forčekingu, obranném nebo středním pásmu. Všechno musíte pořád procvičovat a dávat to klukům do hlavy. Hodně se tomu věnujeme na trénincích, hodně času strávíme také u televize, kde máme všechno nastříhané na videu," popsal Růžička.

Sportovní manažer Vladimír Růžička:

"Dostali jsme hodně gólů, hráli jsme něco jiného, než bychom chtěli. Musíme předvádět svůj styl, který nám vyhovuje. To znamená jednoduchost, výborná obrana a vyrážet do rychlých protiútoků. Nemá smysl nic vymýšlet. Pořádně nás prověří až extraliga."

Přípravu zvolil stejnou jako loni. "Na suchu měli kluci víceméně individuální plán a všichni jsme se sešli 10. července, takže na ledě jsme byli poměrně dlouho a kombinovali jsme ho s naším kondičním trenérem s přípravou na suchu. Výsledky testů byly slušné, zápasy také nebyly špatné. Teď jen zbývá přenést to do extraligy," prohlásil Růžička.

Z devíti přípravných utkání jich Chomutov šest vyhrál a získal například skalpy ruského Omsku či extraligového šampiona Liberce. Při třech venkovních porážkách ale naopak prohrál pokaždé minimálně tříbrankovým rozdílem a inkasoval během nich celkem 17 gólů. "Výchovnou fackou" byla hlavně porážka 4:7 v Litvínově.

Věří, že s Červenkovým odchodem se mužstvo dokáže vypořádat a rolí tahounů se zhostí jiní. "Mužstvo dobře ví, že bez stopadesátiprocentního nasazení to nepůjde. Myslím, že tu máme hodně dobré hráče. Nicméně současný hokej není o jménech, důležitější jsou výkony na ledě," zdůraznil třiapadesátiletý trenér.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy