FIS MČR Horní Mísečky

Detroit vyhrál 18. domácí zápas v řadě a je blízko rekordu

Detroit - Hokejisté Detroitu porazili ve středečním utkání NHL Edmonton 4:2 a prodloužili vítěznou sérii na domácím ledě na 18 zápasů. Už jen dvě výhry je tak dělí od vyrovnání ligového rekordu, který v sezoně 1929-30 vytvořil Boston a jenž v sezoně 1975-76 napodobila Philadelphia.

Radost hokejistů Detroitu
zdroj: AP autor: Darryl Dyck

Oba góly Edmontonu vstřelil Sam Gagner, jenž tak v posledních čtyřech zápasech zaznamenal dohromady osm gólů. Gagner svými trefami v polovině druhé a třetí třetiny smazal dvoubrankový náskok Red Wings, na vyrovnání však záhy odpověděli dvěma góly Drew Miller a Henrik Zetterberg.

Detroit má v této sezoně v Joe Louis Areně bilanci 21 výher proti třem porážkám, z toho jen dvě přišly v základní hrací době. Podle papírových předpokladů měl být Edmonton snadným soustem. Oilers totiž prohráli na hřišti soupeře předchozích sedm zápasů.

Kanonádu si užili fanoušci v Buffalu, kde domácí Sabres rozstříleli obhájce Stanleyova poháru z Bostonu 6:0 a připravili jim nejhorší porážku od března 2008, kdy Bruins podlehli 2:8 Torontu. Zároveň udělali radost svému trenérovi Lindymu Ruffovi, který si na pondělním tréninku zlomil tři žebra a zápas sledoval pouze z lóže na tribuně.

Dvěma góly se na triumfu Buffala podílel Jason Pominville, brankář Ryan Miller zneškodnil všech 36 střel Bruins a podruhé z posledních tří zápasů vychytal čisté konto. "Celý tým předvedl obrovské nasazení, přesně takhle musíme hrát," pochválil spoluhráče gólman Miller.

Finským hráčům patřil zápas San Jose proti Calgary. Vítězství Flames 4:3 zařídil třemi góly útočník Olli Jokinen, který si tak vystřílel sedmý hattrick v kariéře, brankář Miikka Kiprusoff zase jako 27. gólman v historii NHL vychytal 300. vítězství. Z českých hokejistů se ve středu prosadil pouze Jiří Tlustý, jenž si připsal asistenci při prohře Caroliny na ledě Anaheimu 2:3 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil ve třetí minutě nastavení Corey Perry.

Výsledky:

Buffalo - Boston 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 15. a 42. Pominville, 7. Ehrhoff, 22. Ennis, 39. Kaleta, 59. Stafford. Střely na branku: 29:36. Diváci: 18.690.

San Jose - Calgary 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky: 27. Couture, 28. Pavelski, 41. Handzuš - 13., 23. a 44. O. Jokinen, 32. Iginla. Střely na branku: 37:36. Diváci: 17.562.

Anaheim - Carolina 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 33. Bonino, 46. S. Koivu, 63. Perry - 18. T. Ruutu (Tlustý), 44. E. Staal. Střely na branku: 34:33. Diváci: 12.675.

Detroit - Edmonton 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 14. Franzén, 23. Emmerton, 51. Miller, 55. Zetterberg - 32. a 49. Gagner. Střely na branku: 30:17. Diváci: 20.066.